“Не дають зануритись у сіру буденність”: у міській теплиці Калуша розповіли, які вирощують квіти цьогоріч (ВІДЕО)

Автор: Андрій Макітра

09 Бер, 2024 10:30

Поділитись публікацією
“Не дають зануритись у сіру буденність”: у міській теплиці Калуша розповіли, які вирощують квіти цьогоріч (ВІДЕО)

У комунальному підприємстві “Калушавтодор” працюють 38 озеленювачів по всій Калуській громаді. А у самій теплиці – троє працівників. Начальниця дільниці розповіла, що вони вирощують різні рослини, зокрема, серед квітів – більш як 50 сортів троянди. Цього року, крім первоцвітів на клумбах, планують висадити 250-300 тисяч розсади літників на квітниках.

Про це пише Галка з посиланням на допис та сюжет Калуської громади.

У теплиці на постійній основі працюють троє жінок.

“Це — дуже кропітка робота, яка до снаги далеко не кожному. Однак, результат роботи калуських озеленювачів очевидний. Із 2022 року, відколи почали відновлювати міські теплиці, калуські клумби теж переживають ренесанс”, – розповіла начальниця дільниці з озеленення Анна Бігун.

Температура повітря у теплиці становить 22-23°C. Квіти віоли і маргаритки планують висадити на клумби міста першими, тому готують їх до швидкого цвітіння. Також у теплиці вирощують пеларгоній, бегонії, троянди та лаванди.

“Мусимо мати резерв, якщо не приживуться, вкрадуть чи розриють собаки, — зазначила Анна Бігун.

У теплиці вирощують й такі багаторічники, як кизильник та самшити, які вже почали заміняти бересклетом через шкідників.

“Зараз маємо біду із самшитами: з Європи до нас потрапила комаха вогнівка, яка нищить ці рослини. Ми їх замінюємо бересклетом, який більш стійкий до шкідників”, – додала начальниця дільниці.

Після того, як міські клумби засадять первоцвітами, планують висівати літники.

Калуські клумби поки що не засаджують. Хочуть перечекати прогнозоване похолодання. Однак, з першим теплом їх перекопують. Паралельно очищують від сміття, проводять сезонну роботу з очистки дерев, кущів, чагарників. Цю комплексну роботу виконують 38 працівників дільниці по всій громаді.

У “Калушавтодорі” повідомили, що мають багато ідей і велику наснагу. Калушан просять не красти й шанувати рослини.

“Погодьтеся, що приємно сісти з дитиною чи коханою людиною біля гарної клумби, чи прогулятися з візочком бузковою алеєю? Попри те, що зараз важкий час, важливо не дати зануритись у сіру буденність ні собі, ні своїй громаді. Працюємо для того, щоб хоч трішки принести радість іншим, потішити наших діток”, — розповіла Анна Бігун.

Як писала Галка, у «Калушавтодор» також розповіли, що у Калуші цьогоріч з’являться різноколірна бузкова алея та газон, який не потребує постійного скошування. А начальниця дільниці з озеленення розповіла, що собівартість рослин у них в рази нижча від ринкової.