Не для куріння, а лікувальної мазі: у Тлумачі жінка не змогла уникнути штрафу за знайдений канабіс

Автор: Андрій Макітра

01 Бер, 2024 17:14

Поділитись публікацією
Не для куріння, а лікувальної мазі: у Тлумачі жінка не змогла уникнути штрафу за знайдений канабіс

23 лютого Тлумацький районний суд призначив штраф мешканці Прикарпаття, яка виготовляла і зберігала вдома суміш з тютюну та канабісу. Рослину зірвала у лісі. У суді розповіла, що розмішувала суміш з вазеліном, щоб зробити мазь. Використовувала її нібито для знеболення спини. Проте у матеріалах справи немає знайденого правоохоронцями вазеліну чи готової мазі. Лише паперові згортки з тютюном і канабісом.

Про це пише Галка з посиланням на вирок Тлумацького районного суду Івано-Франківської області.

Уродженка міста Рожище Волинської області розлучена та виховує неповнолітню дитину. У кінці вересня 2023 року вона пішла по грибу до лісу біля свого дому у селі Олеша, Олешанської сільської ради на Прикарпатті.

У лісі, знайшла один великий кущ конопель, з якого обірвала листя та принесла до додому. Посушила та подрібнила його. Потім змішала готовий наркотик з тютюном. Суміш зберігала у паперових згортках.

П’ятого грудня 2023 року Тлумацькі правоохоронці обшукали будинок жінки. Там виявили та вилучили чотири паперові згортки з вмістом канабісу у кожному, а також два подрібнюючі пристрої.

Згідно з висновком експерта, у паперових згортках містився канабіс з домішками тютюну та в суміші зі стиглими плодами з насінням рослин роду Коноплі (Cannabis), яке не є наркотичним засобом.

“Загальна кількість наркотичного засобу – канабісу без домішок тютюну та насіння в перерахунку на суху речовину становить 5,7193 грама”, – зазначили у суді.

Жінка повністю визнала свою вину та підтвердила всі обставини, які встановили правоохоронці.

У суді заявила що не мала намір продавати наркотик. Залишки канабісу сховала на шафі в себе вдома, де їх і знайшли працівники поліції під час обшуку. Проте ствердила, що наркотичні та психотропні речовини не вживає. А знайдену суміш використовувала у лікувальних цілях. Нібито робила мазь з вазеліном, щоб знеболювати спину.

Щиро розкаялась та сказала, що більше такого вчиняти не буде. Просила її суворо не карати та призначити штраф, який вона має можливість сплатити зі заощаджень.

Суд кваліфікував дії жінки за частиною 1 статті 309 КК України (Незаконне придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів без мети збуту). Та прийняв обставини, що пом`якшують покарання: щире каяття, визнання вини, сприяння розкриттю кримінального правопорушення.

Жінці призначили покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 17000 гривень. Також стягнення 5300 гривень на користь держави через процесуальні витрати.

*Головне фото з відкритих джерел та є ілюстративним.