Не доробили і залишили: навколо Богородчан два незавершені кільця створюють небезпеку (ВІДЕО, ФОТО)

Автор: Турій Роман

09 Dec, 2020 15:10

Поділитись публікацією
Не доробили і залишили: навколо Богородчан два незавершені кільця створюють небезпеку (ВІДЕО, ФОТО)

На початку і кінці об’їздної дороги у Богородчанах після капітального ремонту шляху почали облаштовувати кільця – вони створили небезпеку для водіїв. 

Перший об’єкт, зі сторони Івано-Франківська, почали зводити поблизу АЗС “WOG”. Інший – на повороті на Гуту, на дорозі до Надвірної.

Водії скаржаться, що ділянки робіт необлаштовані, у темну пору доби їх не видно, багато з керманичів не встигають зреагувати на нові перешкоди, котрі з’явилися посеред дороги. За інформацією Богородчанської ОТГ, у ДТП поблизу АЗС “WOG” вже потрапили близько десяти машин.

Станом на 9 грудня будь-які роботи на об’єктах не проводяться, підрядних забрав усю свою техніку. Як повідомили “Галці” у Службі автомобільних доріг в області, замовником будівництва виступає ДП «Фінінпро» (м. Київ) в межах реалізації Державної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні. Підрядна організація – ВАТ «АКЕЛІК ГРУП» азербайджанських інвесторів.

“Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області не раз зверталася із листом до замовників та підрядної організації ВАТ «АКЕЛІК ГРУП» із проханням пришвидшити роботи, а також оновити дорожню розмітку і знаки на згадуваних кільцевих розв’язках. На превеликий жаль, підрядне підприємство припинило роботи, так і не завершивши їх, чим створює небезпеку для учасників дорожнього руху. Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області в черговий раз звертається до ДП «Фінінпро», а також до Укравтодору з вимогою застосувати засоби впливу на підрядне підприємство”, – повідомили у САД.

Голова Богородчанської ОТГ Ростислав Заремба повідомив, що йому невідома передісторія облаштування цих кілець у визначених місцях. Про будь-яке обговорення проєкту з місцевою чи обласною владою йому невідомо. Також не є зрозуміло, коли об’єкт буде завершений.

“Тендер проводило ДП «Фінінпро», ми тут непричетні. Підрядники працюють довго, працюють складно, станом на зараз техніку забрали. Проєкту облаштування кілець громаді не показали, вважаю це першою помилкою. Добре було би зробити презентацію, пояснити логіку. Я поки що не бачу ніякої безпеки руху з ними. Це тільки додаткові незручності. Проблем у виїзді з об’їздної ніколи не було. Чи замовники були на місці, чи вивчали трафік? Тут достатньо було б зробити якісну розмітку і додаткові знаки”, – розповів “Галці” Ростислав Заремба.

Заремба додав, що восьмого грудня на місці таки встановили додаткові світловідбивні знаки.

“Галці” вдалося зв’язатися з  ДП «Фінінпро». Там повідомили, що про проблеми з тривалим облаштуванням кілець поблизу Богородчан вони не знали. Після дзвінка журналістів вийшли на зв’язок з підрядником, котрий повідомив, що саме будівництво кілець завершене. Залишилося облаштувати світловідбиваючі елементи. Це зроблять найближчими днями.

Також у ДП «Фінінпро» пояснили, що завдання облашутвати тут кільця надійшло з “Укравтодору” після клопотання місцевої Служби автодоріг.

До слова, згідно даних системи “Прозорро”, будівництво цих кілець коштує відповідно 20 і 24 мільйони гривень.