“Не може бути абсурдної ситуації, коли послуга за доставку товару кількакратно вища за сам товар”, – експерт про абонплату за газ

Автор: Людмила Баран

03 Apr, 2017 17:31

“Не може бути абсурдної ситуації, коли послуга за доставку товару кількакратно вища за сам товар”, – експерт про абонплату за газ

Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», прокоментував ситуацію щодо введення в Україні абонплати за газопостачання. Він назвав введення абонплати за газ непродуманою  до кінця реформою європейського зразка. 

Читайте також: Руслан Гончар, який був поранений під Нетішино, потребує допомоги

Про це він сказав журналістам під час Єврошколи EU Study Days від Предстаництва Євосоюзу 1 квітня в Івано-Франківську.

На думку експерта,  такого роду реформа відповідає європейським підходам, але так, як зроблена в Україні зараз, виглядає абсурдно. Оскільки вона призводить до підвищення навантаження на кінцевого споживача і слугує задоволенню апетитів облгазів, що контролюються, як і раніше, групою олігархату.

«Окрім того, вона порушує статтю 269-ту Угоди про Асоціацію, яка передбачає: перш, ніж якісь норми щодо підвищення цін на енергопродукти будуть введені в дію, вони мають бути оприлюднені, їх методологія утворення має бути доступною для обговорення. І лише після цього регулятор може прийняти рішення про введення їх в дію. Але не відразу, не похапцем, а з нового періоду. Наприклад, з нового року», – сказав  Гончар.

Він вважає, що те, як це було зроблено призводить до негативних ефектів таких, як недовіра до дій влади, соціальних протестів.

 «Коли виставляються ті чи інші тарифи у вигляді абонплати, не може бути абсурдної ситуації, коли послуга за доставку товару кількакратно вища за сам товар. А особливо, коли споживач не споживає газ, але змушений платити, бо в нього є лічильник і підведена труба. Тим паче, якщо ця труба зроблена у сільській місцевості, за кошт самого споживача.

Затрати на обслуговування та ремонт мають бути передбачені, але відповідати дійсним затратам, а не бути механізмом набивання грошей у приватні кишені, які, до того ж, виводяться в офшори і не працюють», – зауважив Михайло Гончар.

Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і компослуг, затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання.

фото – EU Study Days in Ukraine

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry