Не платили у міський бюджет: суд стягнув 220 тисяч з франківського забудовника

Автор: Турій Роман

25 Бер, 2020 15:40

Не платили у міський бюджет: суд стягнув 220 тисяч з франківського забудовника

Господарський суд Івано-Франківської області стягнув з БК “Цитадель” на користь мерії 223 151,20 гривень за несплату пайового внеску у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Івано-Франківська.

Суд встановив, що ТОВ БК “Цитадель” звело багатоквартирний житловий будинок на території  Угринівської сільської ради Івано-Франківської області, сплативши при цьому пайовий внесок замовника у створення і розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Угринів.

У листопаді 2018 року, з ініціативи ТОВ БК “Цитадель”,  укладено договір з Фінансовим управлінням ВК Івано-Франківської міської ради про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, згідно якого товариство зобов`язалось сплатити 187 020,00 гривень пайового внеску до прийняття об`єкта в експлуатацію.

Збудований ТОВ БК “Цитадель” будинок під`єднаний до мереж водопостачання і водовідведення, які належать та обслуговуються містом.

Об`єкт будівництва  введено  в експлуатацію у  грудні 2018 року, однак  ТОВ БК “Цитадель” не сплатило пайовий внесок, призначенням якого є інженерно-транспортна інфраструктура міста Івано-Франківська: потреба новозбудованого будинку у водопостачанні, скиданні стоків, дощових вод тощо.

Таким чином, суд стягнув з ТОВ БК “Цитадель” 187 020,00 грн основного боргу, 27 195,27 грн пені, 5077,68 грн інфляційних втрат та 3858,25 грн – 3% річних.

У задоволенні зустрічного позову ТОВ БК “Цитадель” до Фінансового управління ВК Івано-Франківської міської ради та ВК Івано-Франківської міської ради про визнання недійсним договору суд відмовив.

За змістом статті 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Детальніше з текстом рішення  Господарського суду Івано-Франківської області від 03.03.2020 р. у справі №909/1039/19 можна ознайомитись за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/88107544

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...