“Не плисти за течією, бути попереду” — інтерв’ю із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним  

Автор: Єва Жасминова

17 Чер, 2020 16:55

Поділитись публікацією
“Не плисти за течією, бути попереду” — інтерв’ю із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним   

Засновник БК Вертикаль Олег Лєпєнін розповів про себе, місцевий бізнес 20 років тому, а також назвав основні правила успішного підприємця.

5 бліц-питань

Улюблена марка авто: Hyundai, KIA

Улюблена страва: гречка

Чим пишаєтесь найбільше у житті: родиною

Найважливіша якість у людині: порядність

Що потрібно, щоб почуватися щасливим: ловити моменти щастя

 

-БК Вертикаль має статус надійної компанії, яка створює якісні житлові комплекси протягом 10 років. Як думаєте, у чому успіх компанії? Чому люди довіряють вам?

-Успіх компанії у команді, лідері, спільних цінностях, бачення, ідеях, безкінечному навчанні та інноваціях. Тому ми й завоювали своє місце на ринку в умовах жорсткої конкуренції.

Нам довіряють, бо ми клієнтоорієнтована компанія від прибиральника до засновника, яка поставила безкомпромісну якість наріжним каменем своєї діяльності.

 

-Що привело вас у бізнес? Це було апріорі метою — керувати масштабною компанією чи так склалися обставини?

-Так склалися обставини: це були 90-і, крах економіки, мізерні зарплати, тотальний дефіцит, безкінечні можливості. А також драйв та величезне бажання працювати на самого себе та заробляти.

 

-Яким був місцевий бізнес, як тільки ви прийшли у нього, та яким він є зараз? У чому основні відмінності?

-У 2000-их держава не цікавилась дрібним і середнім бізнесом, підприємці були залишені самі собі й тому він бурхливо розвивався. Одна з основних відмінностей на сьогодні це високий поріг входу і ще вища ціна помилки.

 

-Як продаж квартир 10 років тому відрізнявся від звичного зараз?

-Змінився геть зовсім. Раніше потрібно було просто працювати. Зараз, щоб продати нерухомість, потрібно працювати багато, важко, креативно, творчо, невпинно, системно, на перспективу… І не факт, що саме сьогодні тобі пощастить.

 

-Чим займалися до БК Вертикаль? Яка у вас освіта?

-Все починалось у бурхливі 90-і: «човник», кіоск «Арта» та інші, безкінечні місяці й кілометри у дорозі, потім будівельна компанія «Екстім».

«Перший Віконний Завод» і «Вертикаль» це вже нові сторінки власного бізнесу, які стали улюбленими дітьми.

Освіта вища технічна інститут нафти і газу, потім навчання у шведсько-українському проєкті Develop Your Business, різноманітні програми у Києво-Могилянській та Львівській бізнес-школах. Планую пройти навчання для засновників бізнесу Presidents’ MBA у Могилянці. Та головний вчитель це, безумовно, життя з щоденним набиттям ґуль на чолі.

 

-Повернемось у часі до звичної роботи, якою вона була ще до всіх карантинних обмежень. Як зазвичай проходить ваш робочий день?

-Зазвичай з 08:00 до 20:00 зустрічі, знайомства, перемовини, наради,  розмови, аналіз, роздуми, рішення. У часи карантину завдань стало більше, тому засиджуюсь за документами до опівночі. Всього не опишеш.

 

-Ви не лише засновник БК Вертикаль, а й директор «Першого віконного заводу». У чому складність управління одразу двома великими компаніям?

-Одночасно та якісно управляти одразу двома немаленькими компаніями дуже складно. Тому Першим Віконним Заводом успішно керує виконавчий директор.

 

-Основні правила Олега Лєпєніна як успішного підприємця.

-Стався до людей так, як ти хочеш, щоб ставились до тебе. Нам всім платить зарплату одна-єдина людина Клієнт.

 

-Як думаєте, чому в Івано-Франківську так багато будівельних компаній? Як ставитесь до конкуренції?

-Мабуть, так історично склалось. Висока конкуренція робить нас сильнішими.

 

-Ви вже досягли тієї мети, яку, можливо, ставили собі раніше стосовно бачення себе у бізнесі?

Досяг чергової мети, поставив собі іншу. Мета, яка мотивує тебе, повинна бути завжди.

 

-Яким був найризикованіший вчинок у вашому житті, пов’язаний з роботою?

-Ризикованих вчинків було багато, всіх і не згадаєш. З плином часу я переосмислюю та переоцінюю їх, тому нема най-най-най.

 

-У вас багаторічний досвід ведення бізнесу, ви пережили не одну кризу. Як компанії пройти нелегкий період, залишившись помітним гравцем на ринку?

-Не плисти за течією, мати стратегічний план, бути попереду конкурентів в прийнятті непопулярних управлінських рішень.