“Не треба робити вигляд, що проблем на ринку праці через мобілізацію немає”, – Тимофій Милованов у Франківську

Автор: Турій Роман

09 Сер, 2024 20:02

Поділитись публікацією
“Не треба робити вигляд, що проблем на ринку праці через мобілізацію немає”, – Тимофій Милованов у Франківську

Президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Милованов заявив, що мобілізація суттєво впливає на ринок праці в Україні, і цю проблему не варто замовчувати.

Про це він заявив під час панельної дискусії «Поточні виклики на ринку праці України», що проходить на Промприлад. Реновація в Івано-Франківську 9 серпня, пише Галка.   

“Про мобілізацію говорити зараз важко. Якщо ставити це питання публічно, питають – чому ти не воюєш і так далі. 
Але ринок праці зараз важкий. І в цій ситуації дійсно треба опиратися на на жінок. Але тут є питання культури. От кажуть, що “жінка не може бути водієм фури, бо не зможе підняти колесо”. Але насправді чоловік теж його не може підняти. Треба боротися зі стереотипами. Бо ринку праці у нас не буде”, – каже Милованов. 

Милованов, який є членом Наглядової ради ДК «Укроборонпром», додав, що брак кадрів є і в підприємствах військової галузі. І в Україні чітка тенденція до пошуку чоловіками дистанційної роботи без офіційного працевлаштування. І це не допомагає економіції. 

“На ринку праці найбільша потреба у зварювальниках. З військових підприємств, де роблять важливі завдання – нема людей, позабирали. Операторів станків, слюсарів. Їх не вистачає. Вони їх готові бронювати, але їх немає. Тому має спрацювати комбінація: зміни культури до жінок, більш дорослого обговорення мобілізації та якісна професійно-технічна освіта. Бо в цілому галузь освіти зруйнована. Школи, університети, ПТУ. Це небезпека для України через 5, 10, 20 років. Вчителів математики, фізики, їх не буде – бо вони не йдуть зараз вчитися в університети. Можливість забронювати 50% на підприємствах теж не вирішує проблему бізнесу, як і проблеми мобілізації, бо люди ховаються”, – сказав Милованов.

Він наголошує, що питання оборони – стратегічне для країни. Як і освіти – бо без неї люди продовжуватимуть виїжджати закордон.   

Милованов пояснює – що бізнес готовий платити за навчання людей, тому вижити освіта може. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Франківщині в час повномасштабного вторгнення кількість вакансій зросла удвічі – CEO Work.ua (ФОТО)

Вакансії від місцевих працедавців вивчайте у постійній рубриці Галки – РОБОТА У ФРАНКІВСЬКУ

Читайте також: 10 тисяч професіоналів: Промприлад. Реновація та KSE оголосили про спільний проєкт