Не треба спалювати стерню: що таке екологічна деструкція рослинних решток 

Автор: Турій Роман

23 Лип, 2020 13:43

Поділитись публікацією
Не треба спалювати стерню: що таке екологічна деструкція рослинних решток 

Відомо, що стебла, стерня та солома сільськогосподарських рослин є незамінним матеріалом, який при розкладанні поповнює вміст гумусу і поживних речовин в грунті, які необхідні для ґрунтових мікроорганізмів та культурних рослин. 

Для деструкції рослинних решток необхідно багато років, адже не завжди кліматичні умови сприяють деструкції рослинних решток (низька вологість грунту та температура). Також, надмірна кількість внесених хімічних препаратів негативно впливає на кількість сапрофітних мікроорганізмів в грунті, що сповільнює розкладання рослинних решток.

Для знищення рослинних решток аграрії раніше спалювали стерню, що призвело до зменшення біологічної активності грунту, втрати гумусу. Відомо, що стебла, стерня та солома культурних рослин є незамінним матеріалом, який при розкладанні поповнює вміст гумусу і поживних речовин в грунті які необхідні для рослин та ґрунтових мікроорганізмів. 

Також спалювання стерні негативно вплинуло на здоров’я людей, адже при згорянні 1 т решток рослин в повітря потрапляє близько 9 кілограм мікрочастинок диму.

Тому для пришвидшення розкладання решток сільськогосподарські виробники почали використовувати деструктори стерні. 

Одним з найкращих препаратів, що на сьогодні застосовуються для деструкції рослинних решток є біодеструктор Екостерн. Це вітчизняний біопрепарат, що містить в складі мікроорганізми що є антагоністами фітопатогенів, фосфор- та каліймобілізуючі бактерії та біологічно-активні речовини, що вони здатні продукувати ( амінокислоти, вітаміни, фунгіциди, гормони тощо).

Так як більшість фітопатогенів зимують в грунті та на рослинних рештках дуже важливо знищити первинне джерело інфекції та поповнити грунт мікроорганізмами, що здатні пригнічувати збудників хвороб рослин. 

Застосування біологічного деструктора Екостерн дозволяє прискорити розкладання решток та зменшити кількість збудників хвороб, що зберігаються в грунті.

Комплекс мікроорганізмів що входять до складу препарату забезпечує підвищення доступності поживних елементів та знижує рівень токсичності ґрунту. Мікроорганізми що входять до складу біологічного деструктору пригнічують розвиток фітопатогенів (Fusarium, Aspergillus, Sclerotinia, Penicillium, Penicillium, Rhizopus, Alternaria, Ustilago, Gliocladium, тощо), покращують структуру ґрунту та збільшують врожайність сільськогосподарських культур. 

При внесенні препарату відбувається поступове збагачення грунту органікою та доступними для живлення рослин поживними речовинами, що дозволяє зменшити норми добрив.

Екостерн здатний пришвидшити інтенсивність деструкції соломи в 2,0-2,5 рази залежно від способу обробітку грунту. Найкраще деструкція решток проходить після оранки. 

Біологічний деструктор Екостерн стабільно працює в широкому діапазоні температур (від 3°С до 45°С), тому навіть після пізнього збирання таких культур як соняшник та кукурудза препарат буде ефективно працювати. Робочий розчин препарату необхідно готувати безпосередньо перед застосуванням і застосувати на протязі 4 годин. Обробляти грунт препаратом краще ввечері або вранці у безвітряну погоду.

При застосуванні деструктору в інтегрованій технології в бакову суміш до Екостерну бажано додавати водорозчинні азотні добрива в нормі N5-15. При застосуванні деструктору в органічній технології до бакової суміші додають гумат Гуміфренд. 

Застосування азотних та гумінових добрив сумісно з біологічним деструктором дозволить покращити та пришвидчити діяльність мікроорганізмів в грунті.

Біологічний деструктор Екостерн також можна застосовувати в садах для знезараження та розкладання опалого листя, а також у теплицях для знезараження грунту.

Більше інформації та замовлення препарату у виробника доступні за посиланням btu-center.com/promisloviy-sektor/roslinnitstvo/b-odestruktori/ekostern/.

*на правах реклами