Не у всіх просто взяти відбитки пальців для біометричних паспортів (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

09 Feb, 2015 11:35

Поділитись публікацією
Не у всіх просто взяти відбитки пальців для біометричних паспортів (ФОТО)

В Івано-Франківському Управлінні державної міграційної служби та ДП “Документ” іноді виникають труднощі зі сканування відбитків пальців людей, які виготовляють біометричні паспорти.

Як розповів “Galka.if.ua” Андрій Якуб’як, перший заступник начальника Управління ДМС в Івано-Франківській області, закордонний паспорт, введений у 2015 році, виглядає майже так само, як і старого зразка. Змінилися голограми, вигляд сторінок, але форма та ж. Паспорт має 32 сторінки. Перша сторінка титульна, друга – пластикова з фотографією і даними громадянина, інші картки – для штампів і віз.

Біометричні паспорти, паспорт, міграційна служба_8962

Паспорти нового зразка мають два види. Біометричні і небіометричні. У першому, в пластиковій сторінці, міститься чип, де зберігається інформація, – відтиски пальців й анкетні дані. Інший тип немає цього чипа, відповідно, для його оформлення непотрібно робити відбитків пальців.

На обкладинці біометричного паспорта  є позначка про те, що він містить чип.

“Вартість паспорта коливається від мінімум 518 до максимум 1084 гривні. Вона складається з вартості держмита, з вартості послуги з оформлення і бланкової продукції, – пояснив Андрій Якуб’як. – Вартість виготовлення закордонного паспорта зростає, в разі втрати паспорта, в разі залишення попереднього паспорта”.

Біометричні паспорти, паспорт, міграційна служба_8942

Вартість паспорта формується з вартості державного мита, послуги оформлення паспорта та вартості бланку.

Біометричний звичайний складається з:  87,15 гривнь – послуга оформленння паспорта, 261 гривня – бланк паспорта, 170 гривень –  держмито. У підсумку – 518,15 гривень. Небіометричний дешевший, тут різниця у бланку: він коштує 204 гривні.

Для виготовлення термінового паспорта вдвічі збільшується вартість держмита та послуги оформлення: 340 і 174,30 гривні, відповідно. Ціна бланка залишається та сама. Тобто, терміновий біопаспорт коштуватиме  775,3 грн і  терміновий небіометричний – 718,3.

У ДП «Документ» за свої послуги беруть ще плюс 250 гривень.

Поки що в області працюють тільки ці два вузли з біометрики, згодом відкриються ще шість у райцентрах.

Терміновий паспорт виготовляється за період  до семи робочих днів, без врахування доставки. І до 20 робочих днів піде на виготовлення  звичайного. Цей термін трохи зменшився. Минулого року паспорти виготовляли за 10 і 30 днів, відповідно.

Біометричні паспорти, паспорт, міграційна служба_8951

Перелік документів для оформлення закордонного паспорта не змінився. Зараз це – паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, старий закордонний паспорт, якщо такий був.

В управлінні ДМС, щоб здати документи  на паспорт, слід стати в чергу. Попереднього запису немає. Однак за день можна все встигнути.

“Якщо ви прийдете сюди на першу-другу годину – то хто знає. Якщо ви прийдете на 9 ранку, то ви здасте документи на паспорт”, – стверджує Андрій Якуб’як.

У ДП “Документ” записують на певну дату і час. У підприємстві кажуть, що на одну годину реєструють п’ять людей. Прийом розписаний вже аж до літа.

Біометричні паспорти, паспорт, міграційна служба_8965

У живій черзі у міграційній службі, встигають прийняти 80-90 людей на день. Затримки виникають тільки, коли є проблеми зі скануванням папілярних ліній пальців. Пошкоджена важкою роботою шкіра читається комп’ютером гірше.

«Буває, чийсь відбиток пальця зчитується відразу, за дві-три хвилини. А є такі люди, що взагалі считати не можна. В когось руки ніжні, а в когось стерті ці капіляри, і немає доброго відтиску. Йде по 10-15 хвилин на одного громадянина, аби зробити відбиток. Це, практично, найбільше забирає час», – каже Андрій Якуб’як.

Те саме говорять працівники “Документу”. Розказують, що одному хлопцеві таки не вдалося відсканувати пальці, і він був змушений робити не біометричний, а простий паспорт.

Також, відбитки пальців сканують при видачі паспорта. Це посилює заходи безпеки. Подати документи і забрати паспорт може тільки його власник, особисто.

Фото Юрій Гриньків\Galka.if.ua