Не відповідає дійсності: у ДТЕК прокоментували розслідування навколо Бурштинської ТЕС

Автор: Зелінська Тетяна

03 Dec, 2021 10:08

Поділитись публікацією
Не відповідає дійсності: у ДТЕК прокоментували розслідування навколо Бурштинської ТЕС

Як писала “Галка” раніше, програма “Схеми” оприлюднили розслідування про аварію на Бурштинській ТЕС. Злили воду з мишʼяком у водосховище: засекречена аварія на Бурштинській ТЕС (ФОТО, ВІДЕО).

На офіційній сторінці у фейсбук зʼявилася позиція ДТЕК щодо розслідування навколо Бурштинської ТЕС:

ДТЕК всіляко сприяє представникам ЗМІ у здійсненні своєї професійної діяльності. Водночас звертаємо увагу на некоректну інформацію, що подана у сюжеті програми «Схеми» щодо діяльності станції. Наголошуємо на наступних фактах.

По-перше, компанією було оперативно надані вичерпні відповіді на поставлені редакцією питання. Всього в період з 10 листопада по 2 грудня було надано відповіді на 5 запитів, що містили понад 40 питань. В ефірі прозвучала лише незначна частина позиції компанії.

По-друге, наведені у програмі твердження та припущення є неправдивими та не відповідають дійсності.

Відомчою сертифікованою хімічною лабораторією ДТЕК Бурштинська ТЕС було проведено аналізи води з підтопленої території. Вони підтвердили відповідність нормативам якості води. По якості на цій ділянці вона відповідала сирій воді водосховища.

Бурштинська ТЕС інформувала громадськість про причини та зусилля з ліквідації наслідків пориву колектору промливневих вод на території колишньої пожежної частини ВПЧ-12, що трапився в ніч з 2 на 3 листопада. Негативного пливу на навколишнє середовище в результаті пориву виявлено не було.

У своїх відповідях ми неодноразово наголошували на тому, що порив колектора промливневих вод немає нічого спільного із золошлакопроводами, які не знаходяться на даній ділянці. Відтак забруднення підтопленої води відходами апріори не могли мати місце.

Наголошуємо, що підприємство дотримується правил поводження із золошлаковими відходами, у ТЕС наявні всі дозвільні документи в сфері поводження з відходами, передбачені чинним природоохоронним законодавством.

Також у серпні цього року на ТЕС проходила планова перевірка Держекоінспекції Карпатського округу, в ході якої не було виявлено перевищень граничних норм викидів та не виявлено вагомих порушень, які можуть завдати шкоди навколишньому середовищу. Мова про атмосферне повітря, поводження з відходами, стан земельних та водних ресурсів.

Як відповідальна та відкрита компанія, ми також звернулися до редакції з проханням надати деталі (методику відбору, кількість проб (одна чи у динаміці), точний обсяг перевищення, похибку пристроїв для вимірювання концентрації забруднюючих речовин) результатів проведених на замовлення знімальної групи аналізів, щоб мати змогу перевірити їх достовірність та, у рази потреби, провести додаткові перевірки. Наразі відповіді не отримано.

Також слід зазначити, що Бурштинське водосховище з моменту створення у 1965 році є технічною водоймою, яка призначена для забезпечення технічного водопостачання Бурштинської ТЕС. Експлуатація водосховища здійснюється у відповідності із чинними нормативно-правовими актами та дозволеними нормативами. До речі, про відповідну якість води у Бурштинському водосховищі також свідчать результати вказаних у матеріалі знімальної групи аналізів.

Наголошуємо, компанія є відкритою та буде і далі максимально сприяти представникам ЗМІ у здійсненні своєї професійної діяльності.