Не задорого, а з помилкою: у Тлумачі пояснили, що місцевий ліцей не купляв яйця по 11 гривень (ЛИСТ)

Автор: Андрій Макітра

05 Лют, 2024 14:08

Поділитись публікацією
Не задорого, а з помилкою: у Тлумачі пояснили, що місцевий ліцей не купляв яйця по 11 гривень (ЛИСТ)

Нижнівський ліцей Тлумацької міської ради не купував яйця по 11,7 гривень за штуку. Ціна закупівлі насправді була менша – 6,57 грн за шт, але бухгалтерка ліцею допустила “технічну помилку”, коли вносила дані у Prozorro.

Про це “Галці” повідомили у Тлумацькій міській раді та в листі від Нижнівського ліцею. Це – реакція освітян на дослідження редакції “По чім купували яйця бюджетні заклади Прикарпаття в січні, – фактчек “Галки””.

У дослідженні йдеться, що за 2023 рік комунальні та державні заклади Прикарпаття провели 581 закупівлю яєць на загальну суму в понад 9,5 млн грн.

З поміж оприлюднених даних, Галка дізналась, що у червні минулого року франківська підприємиця Леся Шпирка зобов’язалася поставити у Нижнівський ліцей 410 яєць за 4800 грн. (11,7 грн за штуку).

Насправді ліцей 16 червня 2023 року закупив 730 яєць за 4 800 гривень (6,57 грн в середньому за штуку)

“При оприлюдненні в системі Prozorro «Звіту про закупівлю без використання електронної системи закупівлі», уповноваженою особою була допущена технічна помилка та внесено 410 штук яєць, що в результаті збільшило ціну за одиницю”, – повідомили Нижнівському ліцеї.

У накладній вказані дві позиції – 420 та 310 яєць по 7 та 6 грн за штуку. У підсумку 4 800 гривень за 730 яєць.

Начальник відділу освіти, культури, молодіжної політики та спорту Тлумацької міської ради Володимир Пеник прокоментував ситуацію.

“Уповноважена особа через поспіх, замість всіх 730 яєць, розмістила дані лише про одну позицію з накладної – 420 яєць. Тому й у підсумку вийшло, що по 11,7 гривні. Я відреагував, тому що була висвітлена недостовірна інформація через помилку. Тоді я звернувся до директора, щоб він пояснив ситуацію”, – розповів “Галці” Володимир Пеник.

Начальник відділу освіти вважає, що за такі помилки варто притягувати до дисциплінарної відповідальності. Проте каже, що такі рішення не в його повноваженні, а директора освітнього закладу.

*договір: