Недобросовісні ЗМІ й надалі зможуть зловживати безкарністю, – медіаменеджер Вадим Войтик

Автор: Застава Максим

12 Кві, 2023 19:50

Поділитись публікацією
Недобросовісні ЗМІ й надалі зможуть зловживати безкарністю, – медіаменеджер Вадим Войтик

Новий Закон України “Про медіа” має чимало позитивних новацій, однак і надалі пріоритетно спрямований на добропорядні засоби масової інформації. Недобросовісні медіа по факту і надалі зможуть зловживати безкарністю.

Читайте також: Ключовий ресурс це команда, – керівник добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук

Про це заявив шеф-редактор “Галки” Вадим Войтик в ефірі програми “Позиція Галичини“.

“Новий закон застарів мінімум років на 10. Він приділяє надмірне регулювання місцевому телебаченню, опосередковано – онлайн-медіа, водночас залишаючи поза своєю увагою блогерів та соціальні мережі, які тепер мають 60-70% аудиторії”, – вважає медіаменеджер.

Зміни і далі не надто мотивують сайти до офіційної реєстрації. У підсумку такі як “Галка” мають від першого дня оприлюднені дані про реєстрацію, засновника, юридичну адресу, телефони, а отже несуть всю повноту відповідальності за розміщені публікації. У той час як анонімні сайти і надалі розміщують що завгодно і без жодних наслідків для себе.   

“Мені здається, найважливіше за будь-який закон – самоцензура і відповідальність. Можна у законі будь-яку дрібницю прописати й проігнорувати, а можна самому, як фахівець у якійсь справі… Немає закону про те, як кахельну плитку ставити, але напевно людина, яка робить це професійно і якісно – вона самовідрегулює свою діяльність.”