Недостатнє та неякісне харчування, кілька років без свіжого повітря, “благодійні внески”: безлад у хоспісі Яблунівської лікарні (ФОТО)

Автор: Соня Грейда

22 Sep, 2023 13:18

Поділитись публікацією
Недостатнє та неякісне харчування, кілька років без свіжого повітря, “благодійні внески”: безлад у хоспісі Яблунівської лікарні (ФОТО)

Працівники Офісу Омбудсмана відвідали паліативно-хоспісне відділення КНП «Яблунівська районна лікарня» на Франківщині. Під час перевірки закладу виявили численні порушення у нагляді за пацієнтами та у меблюванні й загальному стані хоспісу.

Про це пише Галка з посиланням на Офіс Омбудсмана України.

У відділенні, розрахованому на 15 місць, перебував 21 пацієнт, з них 4 ВПО. Більшість пацієнтів — ліжкові хворі, які потребують цілодобового догляду. Тяжкохворі не були забезпечені в необхідній кількості засобами догляду, особистої гігієни та засобами реабілітації.

Пацієнти скаржилися на наявність болю, придбання ліків за власні кошти, недостатнє й неякісне харчування. Деякі з них у цьому відділенні перебувають кілька років і не пригадують, коли востаннє були на вулиці на свіжому повітрі. 

Також пацієнти повідомили, що частину власних коштів віддають у відділення, на що медичний персонал пояснив, що «це благодійні внески, які використовуються на придбання мийних засобів та засобів для прання й прибирання, для збору сміття, придбання лампочок, фіранок на вікна, кранів для умивальників, змішувачів, побутової техніки тощо».

За результатами відвідування готується звіт та листи реагування, які будуть скеровані до уповноважених органів управління та контролю та об’єкта моніторингу.