Нехай російські діти граються хімічними іграшками – Анушкевичус

Автор: Людмила Баран

06 Aug, 2014 12:13

Поділитись публікацією
Нехай російські діти граються хімічними іграшками – Анушкевичус

Експорт івано-франківських товарів до Росії скоротився. Зокрема, мешканці Росії втратили можливість купувати екологічно чисті іграшки та харчові продукти від наших виробників. Мер Івано-Франківська вважає, що сусідній державі від цього буде тільки гірше.

Читайте також: "Не хочу бути псом на сіні". Екс-мер Франківська достроково пішов з політики

За даними управління економічного та інтеграційного розвитку, експорт до Росії у 2012 році складав більше 50%, а в 2013 році – вже 16,7%. У першому півріччі 2014 року показник експорту товарів з Івано-Франківська до РФ – 16 %.

Експорт до країн ЄС складає 45%.Такі дані оприлюднив на оперативній нараді міського голови 5 серпня  Богдан Білик – начальник управління економічного та інтеграційного розвитку.

“У нас дуже багато прекрасних речей. Це показав ярмарок місцевих виробників до Дня міста. В нас випускають корисні олії – олію розторопші, наприклад, – які мають лікувальні властивості. Є дуже багато дуже гарних підприємств. Підприємство, яке випускає екологічно чисті іграшки. Ви знаєте, як в Європі ставляться до тем екології. І в першу чергу,  до здоров’я дітей”, – зауважив міський голова  Віктор Анушкевичус.

Богдан Білик повідомив, що в Росії відмовилися від пропозиції поставок екологічних іграшок.

“В Росії нехай собі бавляться хімічними іграшками. Нехай п’ють більше горілки, хай їм Бог помагає.  Вони не хочуть брати нормальних продукції, ні сирів, ні овочів, – відповів на це мер Івано-Франківська, –  Треба, щоб вони нарешті зайнялися собою, а не нами. Почали працювати над собою,бо скоро в них не буде над чим працювати. Молю Бога, щоб ми пережили цей розпад імперії. Буде розпад імперії. Там вже почалися дуже серйозні відцентрові процеси. Піднялося питання Калінінградської народної республіки.  Прапор литовських кольорів. Хлопці працюють”.