Нема причин бути спокійними: чисельність тварин на Землі скоротилася більш, ніж удвічі, – експерти WWF

Автор: Людмила Баран

01 Жов, 2014 10:07

Поділитись публікацією
Нема причин бути спокійними: чисельність тварин на Землі скоротилася більш, ніж удвічі, – експерти WWF

Зниження чисельності популяцій близько трьох тисяч видів тваринних організмів на планеті відбувається більш швидкими темпами, ніж передбачалося раніше.

Про це мовиться в новій доповіді однієї з найбільших в світі організацій з охорони навколишнього середовища, передає Радіо Свобода.

В оприлюдненому у вівторок, 30 вересня, звіті Всесвітнього фонду дикої природи йдеться, що популяція тварин з 1970 по 2010 рік скоротилася більш ніж удвічі, на 52 відсотка. Це багато в чому пов’язано з діяльністю людини.

Звіт організації за 2012 рік свідчить про значну різницю в оцінці ситуації. Два роки тому базований у Швейцарії фонд заявляв, що зниження, починаючи з 1970 по 2008 рік, склало 28 відсотків. Настільки велику різницю в прогнозі експерти пояснюють удосконаленням методів аналізу стану фауни – риб, птахів, ссавців, земноводних і рептилій. Найбільш тривожна ситуація відзначена в тропічних регіонах, зокрема, країн Латинської Америки.

Співробітники Всесвітнього фонду дикої природи називають свої звіти, що публікуються кожні два роки, починаючи з 1998-го, своєрідним “барометром стану планети”.

“Немає причин залишатися спокійними”, – підкреслює генеральний директор фонду Марко Ламбертіні. Він вважає за необхідне вироблення більш дієвих рішень, що стосуються зниження шкідливого впливу на дику природу людини, в тому числі діяльності, яка призводить до викиду в атмосферу парникових газів.

Крім парникових газів, серед головних загроз для дикої природи перераховані мисливство, риболовля, забруднення, епідемії.

“Заподіювана довкіллю шкода не є неминучою, це лише наслідок того шляху, який ми обираємо для себе”, – говорить Кен Норріс з Лондонського зоологічного товариства. За його словами, ще є надія. “Для захисту природи необхідні заходи з її збереження, політична воля, підтримка промислової індустрії”, – зазначив Кен Норріс.