Неофіційно працевлаштовані мільйони українців, – Держпраці

Автор: Вадим Войтик

21 Nov, 2019 16:25

Неофіційно працевлаштовані мільйони українців, – Держпраці

В Україні декілька мільйонів громадян працюють без офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем.

Читайте також: «Поводир» вибув із змагання за «Оскар», проте буде показаний військовим на передовій

Про це заявив голова Державної служби України з питань праці (Держпраці) Роман Чернега в ході презентації результатів спільного проекту Євросоюзу та Міжнародної організації праці в Україні, – інформує УНІАН.

“Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці й подолання незадекларованого праці”, реалізованого у 2017-2019 році. “Станом на сьогодні ми можемо говорити про декілька мільйонів наших громадян, які працюють поза межами офіційних трудових відносин”, – сказав Чернега, зазначивши, що таким чином громадяни погоджуються на відсутність соціальних гарантій і прав повноцінних членів суспільства.

Чиновник зазначив, що високий показник тіньової зайнятості, крім недоліків для самих працівників, негативно позначається на економіці країни. При цьому Чернега заявив, що в деяких країнах право голосу на виборах мають лише платники податків.

“Я думаю, було б непогано передбачити й у нас такі запобіжники, які б працювали системно і допомагали робити Україну кращою, економічно стабільнішою, багатшою”, – додав він.

Говорячи про результати проекту, чиновник підкреслив, що сотні тисяч оформлених відповідно до законодавства працівників отримали соціальний пакет та можливість відкладати на пенсію, а також право об’єктивного розслідування нещасних випадків.

Як відомо, Роман Чернега з 2010 по 2014 рік очолював Івано-Франківську обласну організацію політичної партії «УДАР Віталія Кличка». З січня 2015 — голова Державної служби України з питань праці.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry