Відповідно до українських законів, власники житла сплачують кошти за комунальні послуги безпосередньо на рахунки підприємств, які надають послуги з водо-, тепло-, газо-, електропостачання та інших, за виставленими тарифами.
Також, кошти за послуги, згідно з укладеними договорами, можуть надходити на рахунок ОСББ для накопичення та наступного перерахунку підприємствам – постачальникам таких послуг.
Отже, у ОСББ буде відсутнім об’єкт оподаткування по водо-, тепло-, газо-, електропостачанню, кошти за які власники жилих приміщень перераховують безпосередньо на рахунки комунальних підприємств або перераховують на рахунок об’єднання для накопичення і наступного перерахунку.
Також, не підлягають оподаткуванню ПДВ кошти, що надходять на банківський рахунок ОСББ від власників жилих і нежилих приміщень для компенсації видатків на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності об’єднання.
Однак, відповідно до ст. 4 Закону N 2866, ОСББ може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами. Така господарська діяльність (наприклад, здача в оренду нежитлових приміщень) оподатковується ПДВ на загальних підставах.
У разі якщо ж ОСББ не зареєстроване платником ПДВ, то згідно з п. 181.1 ст. 181 Податкового Кодексу, при перевищенні сукупної суми постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, в 1 млн. грн. (без ПДВ) протягом останніх 12 календарних місяців, таке неприбуткове ОСББ зобов’язане зареєструватися платником ПДВ за своїм місцезнаходженням з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 Кодексу, інформує прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську.