Непрохані гості – громада села проти нових сусідів – колишніх наркоманів та алкоголіків (ФОТО+ ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

04 Feb, 2016 07:49

Поділитись публікацією
Непрохані гості – громада села проти нових сусідів – колишніх наркоманів та алкоголіків (ФОТО+ ВІДЕО)

У селі Клузів Тисменицького району цими днями неспокійно.

Наприкінці минулого тижня у центрі села мешканці помітили юрбу невідомих у кількості близько двадцяти осіб. Вони йшли населеним пунктом, приховували свої обличчя і не контактували з мешканцями. Люди викликали дільничного. Той з’ясував, що чоловіки – утриманці центру реабілітації ГО “Волна” з Полтави. На початку року організація винайняла будинок в самому центрі села у місцевого підприємця і завезла туди 15 осіб з різних областей, переважно з Центру і Сходу України.

Сільська голова Клузова Марія Іваницька каже, що громада не сприймає таких сусідів. Людям не подобається як статус нових клузівців, так і їхня раптова поява – без будь-яких попереджень. Вважають, що робота таких реабілітаційних центрів має певні правила – вони б не мали жити у центрі села, з ними б мали працювати фахові спеціалісти, яких наразі не помітили. Вікна будинку закрили гратами, що теж насторожує. Нічого й не відомо про минуле утриманців реабілітаційного центру.

Громада вже звернулася до власника житла Михайло Стефанюк, аби він виселив невідомих. Однак Стефанюк наразі нічого не обіцяє. Каже, його пустий будинок простоює, і хтось має платити за його утримання.

Як розповів “Галці” керівник ГО “Волна” Ігор Апухтін, перебуваючи на загадковому і конфліктному обійсті, у цьому центрі чоловіки намагаються почати нове життя. Не вживають алкоголю чи наркотиків, живуть за певним розпорядком. Деяку відчуженість групи Апухтін пояснив потребою у тимчасовій ізоляції колишніх залежних людей – аби не було спокуси повернутися до старих шкідливих звичок.

Тим часом поліція має намір навідатися до мешканців реабілітаційного центру, аби перевірити документи його мешканців і взяти у них відбитки пальців – таким чином дізнаються, чи не було у них кримінального минулого.

Більше – на відео “Галки”: