
Ось уже кілька десятиліть Туреччина залишається найпопулярнішим туристичним напрямком серед українців. У цій країні є на що подивитись: чудова архітектура, історичні місця, розкішні курорти на берегах Середземного та Егейського морів. Потік туристів з кожним роком продовжує зростати. Така популярність країни призвела до того, що сьогодні українці обирають Туреччину не лише як місце для літнього відпочинку, а й як джерело інвестицій. Тепла та комфортна погода, близькість моря, смачна місцева кухня – все це змушує іноземних інвесторів активно вкладати кошти у купівлю вілл та апартаментів.
Згідно з даними Турецького статистичного управління, 2025 року Туреччина очолила країни Європи за кількістю проданих об’єктів нерухомості. Цікаво, що протягом минулого року українці активно купували нерухомість у Туреччині, ставши третіми за кількістю придбаних об’єктів серед іноземних покупців. Громадяни України придбали 1631 об’єкт, що є свідченням стійкого інтересу до даного ринку нерухомості. Таку популярність можна пояснити двома чинниками. Хтось мріє мати житло у тій країні, де він може почуватися комфортно, і такою країною для нього є Турецька Республіка. А хтось купує нерухомість для того, аби заробити, здаючи в оренду апартаменти чи вілли.
Причини купівлі нерухомості в Туреччині
Купівля об’єктів нерухомості в Турецькій Республіці є привабливою для зарубіжних інвесторів з багатьох причин. У цій країні можна знайти житло на будь-який гаманець — від бюджетних апартаментів на узбережжі до елітних квартир у великих містах.
Ось чому іноземні інвестори обирають житло в Туреччині:
• В даній країні чудовий клімат з тривалим літом та м’якою зимою.
• Доступні ціни на нерухомість в порівнянні з іншими країнами.
• Відносно низька вартість життя.
• Різноманітний та привабливий ландшафт.
• Стабільний попит на оренду житла.
• Зручне транспортне сполучення.
• Стабільна економіка та політична обстановка.
• Проста процедура купівлі для іноземців.
Не важливо, чи ви цікавитеся апартаментами в житловому комплексі, приватними будинками або окремими віллами, можливості турецького ринку житла безмежні. Фешенебельні райони можуть похвалитися елітною нерухомістю, тоді як для бюджетних клієнтів доступне недороге житло в передмісті.
Процедура покупки
На першому етапі укладається договір між покупцем і продавцем, в якому прописуються дані про учасників угоди, об’єкт нерухомості, терміни та умови оплати, а також обов’язки сторін. Для підписання договору покупцю потрібен лише закордонний паспорт. При підписанні договору покупцем вноситься задаток, що дозволяє забронювати нерухомість за собою.
Покупець повинен мати турецький ІПН, процедура його отримання триває кілька хвилин. Потрібно прийти до місцевого відділення податкової та подати заяву. Як правило, для проведення операції купівлі-продажу відкривається рахунок у турецькому банку.
За домовленістю із продавцем можна обрати валюту оплати нерухомості. На момент отримання ТАПУ (свідоцтва про право власності) нерухомість має бути повністю сплачена.
Реклама