«Нескорений Херсон»: франківцям показали виставку, як на півдні опираються окупантам (ФОТО)
27 Жов, 2022 18:00
«Нескорений Херсон» – це фотоісторія про жагу до свободи сміливих і безстрашних херсонців, про їх спротив російській окупації, що триває й досі.
Читайте також: Як дівчата з різних міст України обʼєднують людей на “Теплих Маркетах” у Франківську й допомагають ЗСУ
Автор виставки фотокореспондент Медіаплатформи “Вгору” Олександр Корняков. Його фотографії з херсонських мирних акцій проти російської окупації облетіли відомі світові інформаційні агенції – Reuters, The Times, The Guardian, BBC, Aljazeera та багато інших, інформує «Галка».
«Всі ці фотографії були зроблене під час окупації десь до липня місяця. Я більше 10 років працюю у ЗМІ. Цією фотовиставкою хотів показати, що херсонський опір триває, що там чекають на ЗСУ», – розповідає Корняков.
На виставці загалом представлено 50 фотографій, з них 25 – зроблені під час життя в окупації.
«Яке зараз життя в Херсоні? Зранку пішов по магазинах, зробив свої справи, а вже після обіду всі стараються бути вдома. Люди по декілька днів стояли у чергах, аби отримати готівку в банкоматах, купити ліки в аптеках чи продукти в магазинах».
Друга частина фото – світлини протестів з 5 березня по 24 березня.
«Я кожного дня лягав спати одягнений, бо репресії почалися з перших днів. Шукали спочатку військових, ветеранів, працівників СБУ, атошників, а вже після протестів – переключилися на активістів».
Фотограф ділиться, що світлини робили на стару техніку, адже не знав, що може трапитися з сучасною апаратурою.
Співорганізаторка, виконавча директорка ГО «Громадський центр «Нова генерація» Оксана Глєбушкіна розповіла, що журналістська спільнота Херсона активно з ними співпрацювали.
«Така документальна фотографія дуже актуальна та потрібна зараз. І коли до нас звернулися з проханням допомогти влаштувати виставку, то ми радо відгукнулися. Для франківців це шанс познайомитися, дізнатися та знов нагадати про Херсон».
Оксана згадує, що під час окупації, перший місяць активісти просто не могли сидіти вдома, хотіли виходити на акції протесту. Навіть коли не курсував транспорт – люди йшли пішки, щоб долучитися до проукраїнських мітингів.
Відвідувачка виставки, франківка Тетяна Рішкевич поділилася, що Херсон їй рідний, адже там живуть рідні та друзі. Дехто мусив виїхати з міркувань безпеки.
«Людей забирали серед ночі, а потім ми знаємо, що з ними відбувалося…», – розповідає жінка.
Жінка, як і всі українці, чекає, щоб Херсон якнайшвидше звільнили, аби люди перестали бути під тим тягарем.
Виставка триватиме протягом двох тижнів. Херсонський NGO Хаб: Січових Стрільців, 13, пов. 4, офіс 9. (вхід у будівлю зі сторони вул. Левка Бачинського).