Нестача кадрів і розбалансованість системи: в Івано-Франківському апеляційному суді назвали основні проблеми в організації роботи

Автор: Турій Роман

01 Сер, 2019 09:43

Поділитись публікацією
Нестача кадрів і розбалансованість системи: в Івано-Франківському апеляційному суді назвали основні проблеми в організації роботи

В Івано-Франківському апеляційному суді прозвітували про роботу в першому півріччі та розповіли, з якими проблемами зіштовхуються судді під час своєї роботи.

Читайте також: "Нам всім потрібно працювати, для дітей-сиріт", - в обласній ЄС прокоментували збереження "Теплого дому"

Про це йшлося 1 серпня на пресконференції в Івано-Франківському апеляційному суді.

Голова Івано-Франківського апеляційного суду Богдан Гриновецький каже, що найбільша проблема в організації роботи судової системи – нестача кадрів.

“В умовах тяжкого кадрового становища, яке мають суди в області і загалом у державі, за пів року ми спрацювали досить нормально. Явна недостатність суддів у нас особливо помітна в кримінальній палаті. Судді працюють надмірно, це правда”, – каже Гриновецький, інформує “Галка”.

Очільник Івано-Франківського апеляційного суду зазначив, що за вказаний період на розгляді перебували 3640 судових матеріалів і справ.

У порівнянні з минулим роком кількість справ, що перебували на розгляді в суді, зменшилася. Зокрема, в першому півріччі 2018 року на розгляді перебували 4041 матеріалів і справ, що на майже 10% більше, ніж цьогоріч.

“Загалом ці цифри свідчать про те, що судді не сачкують, не гають дарма часу, а змушені працювати і викладатися на повну. Крім того, хочу зауважити, що наша робота залежить напряму від судів першої інстанції в області. А вони в першому півріччі розглянули аж понад 40 тисяч судових матеріалів і справ”, – додає Гриновецький.

Секретар судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Богдан Кукурудз каже, що інша проблема, пов’язана з судовою реформою – це розбалансування судової системи.

“Часто, особливо при розгляді тяжких злочинів, ми навіть не можемо визначити склад колегії. У районах може бути всього лише два судді, а потрібно трьох. Мусимо відправляти справу, до прикладу, аж з Снятина в Рожнятів. Також ця розбалансованість може впливати на процесуальні рішення. Зараз ідеш на роботу й не знаєш, що тебе там чекає, що ти будеш розглядати і якими законами керуватися. Я не знаю, коли та судова реформа закінчиться, але ми намагаємося працювати якісно та відповідати міжнародним і європейським стандартам”, – зауважує Кукурудз.

У кримінальній палаті Івано-Франківського апеляційного суду за пів року розглянули понад 3 тисячі кримінальних проваджень.

За видами злочину переважають злочини проти власності, незаконний обіг наркотичних речовин. Збільшується кількість керування транспортними засобами в стані наркотичного сп’яніння.

Секретар судової палати з розгляду кримінальних справ апеляційного суду Роман Матківський зазначив, що за перше півріччя в порядку цивільного судочинства перебувало 990 апеляційних скарг.

“Якщо після нас, хтось ще звертається в касаційний суд, то абсолютну більшість прийнятих нами рішень підтверджують як правильні”, – додає Матківський.