Невтішний прогноз вчених: до 2100 року на суші Землі не залишиться дикої природи

Автор: Єва Жасминова

14 Sep, 2016 12:00

Поділитись публікацією
Невтішний прогноз вчених: до 2100 року на суші Землі не залишиться дикої природи

Експерти попереджають, що одна десята дикої природи суші зникла всього за два десятиліття – тривожний сигнал. Світові лідери зобов’язані вживати заходів для збереження дикої природи.

Вчені відзначають, що якщо площі дикої природи на землі будуть надалі знищуватися такими темпами, менш ніж за 100 років дикої природи на Землі не залишиться зовсім.

Розкопки, лісові пожежі, видобуток природного газу і нафти – всі ці фактори сприяють знищенню природи, в якій залишаються безліч рідкісних видів тварин і рослин.

У журналі Current Biology дослідники відзначили: “Зникнення дикої природи на суші – глобальна проблема, яка призведе до незворотних наслідків, які торкнуться як природи, так і всього людства.”

Незаймані людством регіони дикої природи ще залишилися на півночі Росії, в Сахарі, Канаді, в центральній Австралії і на території басейну Амазонки – всього 23% всієї поверхні землі.

Професор Уотсон з університету Queensland закликав світових лідерів одуматися, і, поки ще не пізно, вживати необхідних заходів щодо захисту навколишнього середовища.