Невживання фемінітивів від сьогодні офіційно вважається помилкою

Автор: Сидорчук Василь

01 Кві, 2018 08:47

Поділитись публікацією
Невживання фемінітивів від сьогодні офіційно вважається помилкою

1 квітня Міністерство освіти і науки України видало постанову щодо обов’язкового вживання фемінітивів.

Відтепер вони мають бути в офіційних документах, а у школах відніматимуть бали, якщо правила не дотримуватимуться при написанні творів. Це просять врахувати й учнів, які здаватимуть цього року ЗНО. Найближчим часом мають перевидати словники української мови з відповідними правками.

“Люди вважають фемінітиви чимось дивним через те, що не чули їх раніше від оточуючих, не вивчали про це у школі. Та треба йти у ногу з часом. Роль жінки у сучасному світі зросла і вони давно можуть займати посади ті, що й чоловік. Треба це поважати і називати поняття своїми іменами. Тож жінку треба називати не депутатом, бо це слово чоловічого роду, а депутаткою. Це логічно. З часом звикнеться”, – прокоментував “Галці” очільник департаменту освіти та науки Ігор Смаль.

Довідково.

Фемінітіви — це слова жіночого роду, альтернативні або парні аналогічним поняттям чоловічого роду (які зазвичай використовуються до всіх людей незалежно від їхньої статі): льотчик — льотчиця, письменник — письменниця, професор — професорка, директор — директриса тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську дискутували про гендерну чутливість ЗМІ

Відомо, чи прикарпатські ЗМІ є гендерно чутливими

У Києві півсотні невідомих зірвали виставку про людей з інвалідністю, з ВІЛ та трансгендерів