Нейлонові протези: здорові десна та підвищений комфорт користування

Автор: Турій Роман

09 Жов, 2018 10:25

Поділитись публікацією
Нейлонові протези: здорові десна та підвищений комфорт користування

Протезування – провідний напрям стоматології, який полягає в заміні втрачених або сильно пошкоджених зубів.

Імпланти – дороговартісне задоволення, яке може дозволити собі не кожний. Тоді в пригоді стають протези, що знімаються. Серед різноманітних варіантів вигідно виділяються моделі з нейлону. Цей матеріал водночас гнучкий та сильний. По своїм характеристикам він нагадує силікон.

Відмінності нейлонових протезів від інших видів

Досить часто такі протези так і називають – силіконові. З нейлону роблять опору, на яку кріплять штучні зуби. Гранули нейлону спікаються при високій температурі. Їх фарбують в рожевий, щоб вони більше нагадували справжні зуби. Основу роблять з пластику або акрілу, бо керамічні зуби нейлон через їх вагу витримати не може.

43624216_326699307888816_3111460740867817472_n

Професійний стоматолог в «Клініці доброго стоматолога» може зробити конструкцію, яка повністю буде повторювати колір та структуру живих зубів. Акрилові зуби буває важко відрізнити від справжніх, але є у них суттєвий мінус – пориста та шершава поверхня. На ній збираються залишки їжі, які зрештою призводять до серйозних проблем з гігієною та чистотою зубів. На відміну від акрилових протезів, нейлонові більш компактні та легкі, мають точну посадку. Більш детально на сторінці  http://www.kds.ua/services/nejlonovye-protezy/.

Плюси нейлонових протезів

Вперше нейлон для зубних протезів представили в 1953 році. З тих пір його успішно використовують у сфері протезування. У багатьох людей є алергія на метал та пластик, тому нейлонові протези для них – справжнє спасіння. Еластичні та міцні, вони не ламаються ні при будь-яких обставинах. За рахунок цього протези якнайкраще підходять людям з травмонебезпечними професіями, наприклад, футболістам.

Такі моделі не пошкоджують кістки щелепи та м’які тканини, як це часто буває при носінні жорстких конструкцій. Вони менш травмонебезпечні. Їх надягання та знімання легке за рахунок кламерів та пластинок, які мають притягуюючу силу. На опорі не залишається їжа, що спрощує догляд за протезами – чистити потрібно лише поверхню зубів.

Тонка основа нейлонових протезів робить їх комфортнішими в експлуатації. За рахунок більш легкої ваги давлення на верхню щелепу слабше, що забезпечує вдалу фіксацію.

Рожевий нейлон майже зливається з слизовою оболонкою, тому він непомітний в ротовій порожнині. Так як колір рота у кожного пацієнта відрізняється, є можливість підібрати відтінок та ступінь прозорості в залежності від бажання.  

Такі вироби не вміщують мономерів, тому ризик виникнення алергії мінімальний. Якщо у пацієнта маленький рот, йому буде зручно надягати протез, так як його можна зігнути, вставляючи.

43412341_245891346108584_1491307353495044096_n

Так як протези не мають металевих частинок, пацієнт не стикається з неприємним феноменом – гальванічним синдромом. При ньому у роті виникає електричний ток, специфічний присмак, головний біль, слабкість.

Недоліки користування

Серед негативних наслідків носіння конструкцій слід виділити:

 

  • натирання десен, їх кровоточивість внаслідок довгої експлуатації протезів;
  • атрофія кісної тканини.

 

Подібна побічна дія властива для будь-яких видів протезів. При жуванні протез може деформуватися за рахунок гнучкої основи.

Жувальний тиск буде передаватися на слизову оболонку лише в місцях накусування на протез, не розподіляючись на весь простір протезного ложа. Згодом це призводить до болю під час їжі, пришвидшеної атрофії кісної тканини. Слід зазначити, що чим меншим буде протез, тим меншим буде дискомфорт. Попри всі мінуси, переваг у конструкцій з нейлону більше.