Неймовірне поєднання поезії Шевченка та народної пісні. Франківцям покажуть унікальне музично-театральне дійство (ФОТО)
21 Лют, 2019 12:41
10 березня о 18:00 на сцені франківського драмтеатру презентують унікальний авторський проект Наталії Половинки під назвою “Цвіт”. Це “Поезія Тараса Шевченка” голосом народної пісні та сучасних українських композиторів – Богдани Фроляк та Валентина Сильвестрова.
Читайте також: У Франківську охочих запрошують подискутувати про "креативну економіку"
Дійство відбудеться в рамках проведення Шевченківських днів. Проект представлять Театральний Центр «Слово і голос» і лауреатка Національної премії ім. Тараса Шевченка Наталія Половинка.
За словами організаторів, три дійові особи півторагодинного музичного перфомансу творять єдине дійство, яке за формою та масштабом думи про світ наближає глядача до Давньогрецької трагедії.
Дійові особи “Цвіту” – композитор, Лауреатка Шевченківської премії Богдана Фроляк (фортепіано) і Камерний хор “Cantus” з Ужгорода під орудою народного артиста України Еміля Сокача.
Авторка Наталія Половинка розповідає, проект – це неймовірне поєднання поезії Шевченка і народної пісні.
“Проект розпочався у 2013 році. Він збирає ті зміни, які відбуваються у суспільстві останніми роками. “Цвіт” – це тиха розмова з Шевченком як з другом наодинці. Музика Сільвестрова та Фроляк не прикрашає, а лиш проявляє високу якість Шевченкового слова, яка береже життя і людину в ньому. “Цвіт” – це особистий зв’язок кожного з Пророком Тарасом Шевченком”, – розповідає Наталія Половинка.
Керівник франківського драмтеатру Ростислав Держипільський каже, що авторський проект Наталії Половинки є направду елітним.
“Я бачив цей проект. Вже 3 роки ми обговорювали його формат і можливість поставити його в нашому театрі. Дуже щасливий, що його таки покажуть франківцям. Велика заслуга Наталії Половинки у тому дусі та диханні, яке зараз панує в колективі франківського драмтеатру”, – зазначає Держипільський.
Цвіт є своєрідним мистецьким твором, що попри усталену форму, внутрішньо розвивається та трансформується, так само, як в останні роки розвивається та трансформується Україна, суспільство, свідомість.
“Стрімка переміна в усвідомленні себе як відповідального за свою землю і мир, відкриває у Шевченковій пророчій поезії все точнішмй та глибший зміст для сучасника. Цвіт резонує із цими процесами та зі зміненою суспільною свідомістю, та розкривається новими змістами та барвами”, – додають організатори.