У центрі Франківська продають екоторбини і закликають відмовитися від пластикових (ФОТО)
24 Лип, 2019 13:18
24 липня на Вічевому майдані у Франківську розпочали екологічну акцію, спрямовану на боротьбу з поліетиленовими пакетами.
Тут продавали тканинні екоторбини, які продавали за аукціонним принципом, а також безкоштовно роздавали паперові пакети.
Організатором акції виступив франкіський фотограф та еколог Назар Левицький. Чоловік розповів, що ідея такої акції виникла коли він навесні проїжджав повз сміттєзвалище невеликого містечка. Тоді побачив жахливу картину – сотні поліетиленових пакетів: прозорі, кольорові, великі і маленькі, вітер порозносив їх по всьому полі, вони висіли на деревах, кущах, пише “Галка”.
“Я задумався, що ж ми з Вами робимо, ми вбиваємо планету і свій дім, в якому ми живемо і будуть жити наступні покоління. В той же день, ми з дружиною вирішили відмовитись від поліетиленових кульків, натомість замінити їх екологічно чистими еко-торбинками та паперовими пакетами. Придбали першу тисячу штук (оголошень в інтернеті безліч) і почали ходити за покупками зі своїм упакуванням. Вирішили заоохотити людей відмовитись від поліетилену, придбали за власні кошти ще кілька тисяч пакетів і безкоштовно роздаємо з дружиною та донечкою в супермаркетах міста. закликаючи людей перейти на екологічно чисте упакування. З часом в мене виникла ідея зробити більш масштабну акцію, подію, щоб заоохотити суспільство і жителів міста відмовитись від так званих в народі кульочків”,- каже організатор акції.
На Вічевому майдані розмістили банер, на якому зображено дерево: з однієї сторони це квітуча яблуня, світить сонце, зеленіє трава. З іншого боку – сухі гілки, безліч поліетиленових пляшок у грунті. Це наглядний приклад того, як ми вбиваємо планету.
Засновниця магазину еко-товарів Іра Гавриш розповіла, що захопилась акцією “Нікульочкам” одразу, як тільки почула про неї.
“Нещодавно в моєму магазині з’явилися фатинові еко-пакети, які можуть витримати до 10 кілограмів. Якщо вони порвуться – виробник забере їх назад та знову переробить. Ці пакети можна прати, використовувати багато разів. Альтернатив поліетилену є дуже багато, просто треба, аби люди це зрозуміли і відвикли. Один огірочок купуєш – тобі його запихають в окремий пакет, одну помідорку – запихають в окремий пакет, я вже питала продавців “А якщо разом поставите – вони що посваряться?”,- обурюється Іра Гавраш.
Альтернатива поліетиленовим пакетам – це не лише лляні білі торбинки чи паперові пакети, є й цікаві варіанти для справжніх модниць. Зокрема колекцію еко-сумок на цій акції представила франківська дизайнерка Уляна Андрейчук.
“Ці сумки з еко-ниток, я сама їх в’яжу. Я хотіла, аби дівчата були стильні, ходили з ними на пляж, у магазин, не з поліетиленовим пакетом чи важкою сумкою. У цих сумках є підкладки, а якщо витягнути її – буде звичайна торба”,- розповіла засновниця бренду еко-сумок Уляна Андейчук.
Також є пакетики, які розкладаються у воді. На аукціон завітав і мер міста Руслан Марцінків, він придбав собі кілька еко-пакетів, а ще декілька дав літнім жінкам. Вони були дуже розчулені, пообіцяли тепер не користуватись поліетиленовими пакетами.
Акція триватиме до вечора, організатори кажуть, що стоятимуть на Вічевому майдані, поки не впадуть, а всі виручені кошти будуть передані на благодійність в Містечко Милосердя св. Миколая (м. Івано-Франківськ).