Німецькі фермери, котрі працюють на Прикарпатті, просять владу не обмежувати їх у купівлі землі

Автор: Костинюк Олександр

13 Січ, 2020 11:15

Німецькі фермери, котрі працюють на Прикарпатті, просять владу не обмежувати їх у купівлі землі

Німецькі фермери, які працюють в Україні, звернулися до президента, Верховної Ради й Уряду та просять владу не обмежувати їх у купівлі землі.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проєкт закону № 2178-10 щодо скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Розгляд питання супроводжувався лайками, образами та блокуваннями.

Проєкт вищезазначеного закону в першій редакції передбачав, що юридичні особи України, кінцевими власниками яких є іноземці і які орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року. В другому читанні внесені правки, згідно з якими право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українськими громадянами.

Німецькі фермери в Україні, троє з яких працюють на Прикарпатті, звернулися до президента Зеленського, Кабміну та Верховної Ради “щодо недопущення дискримінації суб’єктів господарювання та обмеження конкуренції на ринку сільськогосподарських земель”.

Німецькі фермери вважають, що такі обмеження призведуть до нерівних умов діяльності суб’єктів господарювання на одному товарному ринку та зумовлять часткову або повну втрату засобів для їх існування.

“Ми, німецькі та інші західно-європейські фермери, які заснували підприємства, зареєстровані в Україні, за законодавством України, займаємось обробітком землі в Україні в більшості уже багато років,  усі ми є сімейними господарствами, або належимо до невеликої групи інвесторів, котрі самі управляють своїм господарством, розглянувши і обговоривши порівняльну таблицю, підготовлену до розгляду у другому читанні проекту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення (реєстр. № 2178-10 від 10.10.2019),  наводимо наступні аргументи в обґрунтування недоцільності прийняття певних положень даного законопроєкту.

Внаслідок запропонованих змін вищезазначеного проекту Закону у стані конкуренції створюються менш або більш сприятливі умови конкуренції для окремих суб’єктів господарювання, в той час як для інших суб’єктів господарювання ці умови залишаються незмінними. Таким чином, окремі суб’єкти господарювання (в даному випадку юридичні особи України, засновані громадянами України) здобудуть переваги над іншими суб’єктами господарювання (юридичні особи України, засновані іноземцями) не завдяки власним досягненням, а внаслідок дії зовнішніх ринкових факторів, одним з яких є вплив державних органів.

Основою для наших господарств є орендовані землі. Якщо ринок землі відкриється, то поля будуть купувати інші, можливо конкуруючі господарства, і ми частково, або повністю втратимо засоби для існування. Усі ми роками розбудовували свої господарства та вклали сотні тисяч чи мільйонів євро. Створили багато робочих місць і у більшості випадків ми були єдиними роботодавцями в селі. Багато полів довелося рекультивувати і навіть викорчовувати кущі та дерева. Плоди цієї праці потім пожинатимуть інші.

Іноземні інвестори зробили вагомий внесок у перехід на ноу-хау та розвиток сільського господарства України. Успішні інвестори завжди є аргументом для залучення нових інвесторів, котрі вкладатимуть гроші в країну.

Таке обмеження інтересів буде поганим сигналом для потенційних інвесторів, не лише в сільському господарстві, та дискредитує Україну як об’єкт інвестування.

Нових інвесторів навряд чи можна буде очікувати, оскільки вони будуть побоюватися, що не зможуть гарантувати собі землю в довгострокове користування, оскільки у них не буде шансів придбати її, якщо земля буде виставлена на продаж. Господарства, які вже є в країні, значно обмежать свої інвестиції, бо будуть змушені боятися, що втратять свою землю.

Ми розділяємо Ваші побоювання відносно  негайного відкриття ринку землі для всіх і бачимо початковий компроміс щодо дозволу на придбання землі для компаній, які працюють не менше трьох років в Україні, як прийнятний варіант для усіх учасників ринку та держави. Це дало б компаніям можливість продовжувати працювати на тих самих умовах, що й українські колеги. Потенційним новим інвесторам це б слугувало сигналом, що їм не потрібно боятися того, що вони в майбутньому будуть у невигідному становищі”, – йдеться в тексті.

Ініціатором звернення став фермер з Німеччини Міхаель Дільман, який в 2015 році у Тлумацькому районі заснував українське підприємство ТОВ “Дільман Органік” з виробництва органічної продукції.

“Ми пропонуємо, щоб у разі відкриття ринку землі, право на купівлю такої землі мали ті діючі фермери, які вкладають в розвиток села і створюють робочі місця. Так як протягом тривалого часу наші компанії зареєстровані як українські юридичні особи і податки сплачуються в Україні, національність акціонерів та власників не повинна мати значення”, – пише фермер на своїй сторінці у Facebook.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...