Німецька гостя поділилася з франківцями досвідом перетворення промзони Берліна

Автор: Турій Роман

21 Лип, 2017 11:25

Поділитись публікацією
Німецька гостя поділилася з франківцями досвідом перетворення промзони Берліна

У Ратуші 21 липня влаштували круглий стіл про ревіталізацію промислових зон міста та перспективи Івано-Франківська у цій сфері.

Читайте також: Прикарпатські легкоатлетки вибороли медалі чемпіонату України зі спортивної ходьби

Досвідом Берліна ділилася Зіґрід Німер, співзасновниця проекту ufaFabrik. Це – міжнародний культурний центр, який колись був фабрикою кіноплівки.

Німер розповіла, що проект був започаткований 1979-огороку. Тоді підприємство на околиці Берліна, на межі з НДР, було у занепаді. Площа об’єкта – 19 тисяч квадратних метрів, він включав сім будівель. У Берліна були наміри знести ці споруди та створити щось нове, але молоді, творчі мешканці мали амбіції змінити це місце з напрямком на соціальну інклюзію, мистецтво, культуру, екологію, хоч і не мали грошей.

У них були напружені переговори з мерією, але вдалося домовитися про довгострокову оренду, а будівлі, які мали бути знесені, купили за одне євро. З допомогою кредитів та інших інвестицій територію вдалося розвинути.

Зараз у цьому місці працює півтора десятки організацій – майстерні, кафе, пекарні, циркова школа, театр тощо. Ufa fabrik має двісті тисяч відвідувачів щороку.

Зіґрід Німер розказала, що проект працює за такими ключовими напрямками, як мистецтво і культура.

“Другий важливий напрям – це соціальна робота, у нас є громадський центр, який організовує різноманітні програми, спортивні, освітні, для місцевих мешканців”, – сказала вона.

Третім напрямком є екологічний. Об’єкт був модернізований відповідно до сучасних технологій сталого розвитку. Тут збирають дощову воду,яку очищують і використовують, електроенергію отримують від сонця.

Юрій Филюк, представник організації “Тепле місто”, поділився планами перетворення заводу Промприлад.

“Це має бути територія, яка продукуватиме нові ідеї для розвитку”, – зауважив він.

Ключовими напрямками стануть ІТ, мистецтво, енергоефективність та екологія.

Дослідження об’єкту та створення проекту планують завершити до вересня та почати залучення інвесторів. У проекті поєднають бізнесову і соціальну складову.