Німецькі колеги подарували франківському Карітасу нове авто (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

24 Nov, 2014 12:55

Поділитись публікацією
Німецькі колеги подарували франківському Карітасу нове авто (ФОТО)

Бус для потреб неповносправних, якими опікується Карітас Івано-Франківськ, передали з німецького міста Фульда. 

Читайте також: Митрополита Війтишина за волонтерство нагородили "Доблестю Прикарпаття" (ФОТОФАКТ)

Подарований “Форд” призначений для осіб з вадами розумового розвитку. У бусі є посадкові місця для вісьмох людей.Як розповів представник німецької делегації Крістіан Шарф,  машина вживана, походить з автопарку Карітасу Фульди, її вартість приблизно 5 тисяч євро.

“Наше спільне завдання, Карітасу у Фульді й Івано-Франківську, – це робота з неповносправними. Щоб вони були задіяні до різних програм, потрібно надавати їм транспортні послуги. Для цього буде служити цей автомобіль, який сьогодні даруємо”, – зазначив Крістіан Шарф,

Він  розповів, що в їхня організація має у розпорядженні 130 машин для своїх підопічних.  В Німеччині потреби неповносправних на 80% фінансує держава. Тому вони мають можливість не лише безперешкодно рухатися, але й розвивати свої вміння у численних майстернях. Для них є спеціальні будинки, вони проживають не лише в сім’ях, а й окремо.

“В Івано-Франківському Карітасі багато позитивних змін за останні роки. Звісно, Німеччина у роботі з неповносправними пішла набагато далі. Свідомість людей у Німеччині, їхні думки щодо неповносправних змінилися. Організація в Івано-Франківську якраз перебуває на шляху до цієї мети”, – зауважив  Крістіан Шарф.

Карітас єпархії Фульди з 2009-ого року співпрацює з Івано-Франківськом. Це вже другий автомобіль, який німецькі колеги дарують місцевому Карітасу у рамках проекту “Створення базових структур самодопомоги в Івано-Франківській області”.  І, як зазначив Крістіан Шарф, машини – це лише одна ланка їхнього співробітництва.

Отець Володимир Черній, директор Благодійного Фонду “Карітас Івано-Франківськ”, розповів, що завдяки матеріальній підтримці та подарованим автомобілям Карітасом Фульди  є можливість допомагати неповносправним, які мешкають в районах Івано-Франківської області.

Авто освятив архієпископ і митрополит Івано-Франківської УГКЦ Володимир (Війтишин).

“Мені хочеться, щоб Івано-Франківський Карітас покзав найкраще вміння, найкращу співпрацю і був прикладом для інших. Карітас дуже повязаний з Церквою. А  Церква має працювати на відмінно. З допомогою німецьких колег Карітас таки буде працювати на відмінно”, – сказав владика.