Німецький фахівець зачитав франківським студентам-медикам унікальну лекцію (ФОТО)
08 Лис, 2017 21:15
7 листопада в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась лекція керівника академії паліативної медицини при Йоганнес-Хоспісі в німецькому місті Мюнстер, доктора Андреаса Шталя. Тема – «Практика надання паліативної допомоги, європейські стандарти, та комплексні підходи».
Читайте також: Франківська школярка перемогла на всеукраїнській олімпіаді з історії, ще дві - призерки (ФОТО)
За словами закордонного лектора, в Україні він вперше, а такі лекції проводить, адже паліативна допомога вкрай важлива для людей.
«Паліативна допомога зараз на часі, тому що це допомога помираючій людині, — говорить Андреас Шталь. — Сьогодні я говорю зі студентами про освіту в паліативній допомозі, оскільки ті, хто працюють в цій сфері, повинні мати хорошу кваліфікацію».
Професор закцентував свою увагу на важливості роботи ерготерапевта, який потрібен таким людям.
«Паліативна допомога і реабілітація – пов’язані між собою поняття. Оскільки їхньою метою є покращення життя людини», — переконаний Андреас Шталь.
Лекцію слухали лікарі, викладачі, медсестри та студенти. Студентка новоствореної спеціальності «фізична терапія, ерготерапія» Романа Маковій, каже, що така лекція їй дуже потрібна.
«Особисто для мене це дуже важливо, я стараюсь не пропускати такі заходи, бо це безцінний досвід», — говорить студентка.
В Україні спеціалістів-ерготерапевтів практично немає, тому, як розповідає перший проректорка ІФНМУ, професорка Ганна Ерстенюк, до викладання на новій спеціальності в університеті долучають іноземних фахівців.
«Ми розраховуємо на співпрацю, яка буде довготривалою, — каже Ганна Ерстенюк. — Скажу більше, перед лекцією ми зустрілися з професором, і він пообіцяв укласти договір між нашим вишем та їхньою клінікою. У їхньому місті є клініка фізичної терапії, а ми маємо студентів цієї спеціальності. Хочемо щоб це допомогло і студентам, але в першу чергу викладачам, адже ми хочемо мати викладачів з європейським досвідом. Це буде крок до того, щоб наш викладач зміг познайомитися з новітніми підходами та методиками. Сподіваємось, що ця співпраця буде багаторічною».