Німецький режисер стрічки про Майдан розповів про “постмайданний синдром” українців
20 Лют, 2015 16:10
Рік тому постановник Крістіан Зайдель приїхав до України і на власні очі побачив, що відбувається на Майдані. Згодом режисер зняв про це фільм під назвою “Небесна сотня Майдану”, який презентує у Києві.
Зайдель відзначає, що був просто вражений тим, що відбувалося під час Революції Гідності, і як люди тоді підтримували один одного. За словами постановника, його камера постійно знімала, хоч було дуже страшно. У трагічних подіях на Інститутській режисер звинувачує однозначно Януковича і не розуміє, як можуть висувати якісь інші версії. Разом з тим, Зайделя страшенно обурює те, що вбивць людей на Майдані і досі не покарано.
Під час зйомок “Небесної сотні Майдану” режисер багато спілкувався з родичами загиблих. Глибоко у пам’ять йому врізалася маленька дівчинка, донька одного з убитих, котра пережила смерть батька і бачила її на IPad. Окрім Майдану зйомки стрічки проходили у Мюнхені, Києві та Львові.
На думку Крістіана Зайделя, після минулорічних подій українці змінилися, і не в кращий бік. Постановник називає це “постмайданним синдромом”. Зараз громадяни України чомусь стали справжніми боягузами – вони бояться Путіна, бояться висловити свою думку і зробити щось не так. Вони бачать безсилля влади і нічого не можуть із цим вдіяти.
Своїм головним завданням Зайдель вважає донесення Європі та усьому світу справжньої картини подій на Майдані та в Україні. Зараз світова інформаційна політика – занадто проросійська, додав режисер.