“Норма про строкові трудові договори для пенсіонерів – дискримінаційна, оскаржуємо її у суді”, – голова міської профспілки освітян

Автор: Костинюк Олександр

13 Тра, 2020 17:07

“Норма про строкові трудові договори для пенсіонерів – дискримінаційна, оскаржуємо її у суді”, – голова міської профспілки освітян

Івано-Франківська міська організація профспілки працівників освіти та науки вважає дискримінаційною норму про укладення строкових трудових договорів для педагогів-пенсіонерів та хоче добитися її виключення із Закону.

Читайте також: Футболісти "Прикарпаття" можуть почати тренуватися з 12 травня - перед тим усіх перевірять на COVID-19

Нагадаємо, згідно з нормою, яка випливає з чинного закону “Про повну загальну середню освіту”, до 1 липня 2020 року директори франківських шкіл зобов’язані звільнити вчителів-пенсіонерів.

Голова франківської міської організації профспілки працівників освіти та науки Андрій Дем’янчук пояснює – фактично йдеться не про звільнення, а про переведення педагогів на строкові договори.

“Перший основний момент – це те, що прийнятий “Закон про повну загальну середню освіту”, і ми його змушені виконувати. Згідно положень, є така норма – перевести всіх педагогічних працівників, які отримують пенсію за віком, на строкові договори. У тому числі йде мова і про керівників освітніх закладів. Переводимо педагогів на один рік, а далі можна переукласти строкові договори ще на інший термін по завершенню першої каденції. Фактично це не норма про звільнення, бо умови праці у педагога-пенсіонера не зміняться ніяк, оплата праці теж, просто вимога закону – перевести їх на строкові договори”, – каже Дем’янчук, інформує “Галка”.

Проте, за словами голови міської профспілки освітян, така норма є дискримінаційною:

“По-перше, ми оскаржуємо її в Конституційному суді. Другий момент – розроблено певний законопроєкт, який вже зареєстровано у Верховній Раді через народних депутатів, що передбачає скасування цієї норми. Тобто ми хочемо її виключити з цього закону. Норма є дискримінаційна, вона суперечить Конституції, тому ми її оскаржуємо усіма можливими методами. Не можна людину, якій виповнилося 60 і яка отримує пенсію, переводити на строковий договір. Коли педагог працював на безстроковому трудовому договорі, то не був “на короткому повідку”, а тепер – може бути обмеження прав працівника. Щось скажеш чи зробиш не так, і є ймовірність, що з тобою не переукладуть договір на ще один термін. Тому ми є противниками строкових договорів”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 11
  • like
11
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry