Нова спроба Маска запустити “марсіанську” ракету закінчилася вибухом (ВІДЕО)

Автор: Вадим Войтик

18 Nov, 2023 19:11

Поділитись публікацією
Нова спроба Маска запустити “марсіанську” ракету закінчилася вибухом (ВІДЕО)

Нова спроба компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска вивести на орбіту космічний корабель Starship за допомогою найбільшої в історії ракети-носія Super Heavy з майданчика в Техасі не увінчалася успіхом.

Перший ступінь ракети-носія вивів корабель у космос, а потім відокремилася і вибухнув. Зв’язок із кораблем зник приблизно через 10 хвилин польоту, після чого компанія заявила в трансляції, що запустила функцію самознищення Starship.

Водночас у компанії зазначили, що цього разу Starship “пройшов набагато далі”, ніж під час попереднього запуску, який відбувся у квітні цього року.

Ілон Маск привітав команду SpaceX із запуском. Компанія SpaceX теж привітала співробітників з другим тестовим запуском корабля, зазначивши, що у польоті брали участь усі 33 двигуни Raptor, а також відбулося відділення першого ступеня.

Багаторазова ракетна система складається з космічного корабля Ship 24 і носія Super Heavy. Її висота сягає 120 м. Вона вища за будь-яку іншу ракету, коли-небудь створену у світі. Носій Super Heavy удвічі потужніший, ніж створювана NASA для пілотованих польотів на Місяць важка ракета Space Launch System (SLS). Starship створювалася для відправки астронавтів на Місяць і Марс.

Ілон Маск вважає, що його компанія може допомогти NASA висадити астронавтів на Місяць до 2024 року. За його словами, людство повинно створити на Місяці постійно населену базу, а згодом — відправитися на Марс і збудувати там місто.

Читайте також: Акції Tesla впали в ціні після твіту Ілона Маска