Нові акумулятори для смартфонів будуть заряджатися від тепла тіла

Автор: Вадим Войтик

01 Гру, 2014 16:11

Нові акумулятори для смартфонів будуть заряджатися від тепла тіла

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили самозаряджаєму акумуляторну батарею, яка може перетворювати енергію низькотемпературних джерел тепла в електрику. Пристрій працює при діапазоні температур від 20 до 60 градусів Цельсія.

“Технологія може привести до появи нових акумуляторів для мобільних телефонів, які можна буде заряджати без підключення до електричної мережі”, – заявив керівник механічного інженерного відділу в Массачусетському технологічному інституті доктор Ганг Чен, додавши, що таке автономне живлення пристрою “привабливо для місць, де відсутня електрика”, – повідомляє Дзеркало тижня.

Розмір пристрою 2х2 см. Винахід перетворює слабке тепло в дешеву електроенергію для широкого застосування. Також пристрій використовує залежність між температурою та напругою. Принцип в тому, що батарея заряджена при високих температурах, віддає більше електрики при знижених температурах, оскільки енергія поглинається у вигляді тепла.

Досліджували припускають використовувати винахід для смартфонів, які зможуть заряджатися, перебуваючи в кишені, від контрасту тепла тіла по відношенню до навколишнього середовища. Однак зарядка буде менш ефективною, якщо показники температур співпадуть.

Однак на поточний момент вченим належить збільшити продуктивність батареї, удосконалити конструкцію та матеріали. Поки ефективність існуючого прототипу оцінюється в 2 відсотка, але вчені в найближчому майбутньому планують збільшити показник до 12 відсотків.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry