Нові гроші: як виглядає справжня банкнота 1000 гривень (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

27 Жов, 2019 21:03

Нові гроші: як виглядає справжня банкнота 1000 гривень (ФОТО)

Нова банкнота номіналом 1000 грн має підвищений рівень захисту.

Купюра захищена полімерною стрічкою, яка введена в товщину паперу. Стрічка пофарбована в пурпурний колір і має яскраво виражений комбінований оптико-змінний ефект, повідомили у Нацбанку, пише gazeta.ua

Банкноту номіналом 1000 грн в обіг ввели 25 жовтня.
Банкноту номіналом 1000 грн в обіг ввели 25 жовтня.

На банкноту нанесено цифрове зображення номіналу і малого державного герба України. Якщо змінити кут нахилу купюри, то змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки. Крім того, можна побачити на деяких ділянках зображення поступові переходи кольору від золотистого до нефритового.

Банкноту номіналом 1000 грн в обіг ввели 25 жовтня. За розміром більша за купюри інших номіналів. Має блакитний колір. На лицьовому боці зображено портрет першого президента Української академії наук Володимира Вернадського. На зворотному – будівля Президії Національної академії наук України.

Із 1 жовтня 2019-го в Україні не приймають до розрахунку за товари і послуги дрібні монети 1, 2 і 5 коп. Українці можуть без обмежень і безкоштовно обміняти їх на монети та банкноти інших номіналів протягом наступних 3 років у банках. Із обігу почали виводити монети номіналом 25 коп. Розрахуватися ними у магазинах можна буде до жовтня 2022-го. Далі залишаться монети номіналом 50 і 10 коп.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry