Нові можливості для студентів і викладачів: найбільша ІТ-компанія України почала співпрацювати з франківськими університетами (ФОТО)

03 Aug, 2021 09:05

Поділитись публікацією
Нові можливості для студентів і викладачів: найбільша ІТ-компанія України почала співпрацювати з франківськими університетами (ФОТО)

Найбільша ІТ-компанія України – EPAM – заходить в Івано-Франківськ і вже почала співпрацювати з місцевими університетами, щоб разом розвивати технологічні напрями та показати перспективи IT-технологій.

Читайте також: Найбільша ІТ-компанія України - EPAM - заходить в Івано-Франківськ

Чому для компанії важлива ця співпраця і що від цього отримають франківські виші – “Галка”  розпитала у відповідального за EPAM University Programs у Західному регіоні Сергія Щербака.

“Відкриття офісу глобальної компанії EPAM в Івано-Франківську має позитивно вплинути на регіон та, зокрема і на місцеві вищі навчальні заклади”, – переконаний Сергій Щербак, відповідальний за EPAM University Programs у західному регіоні. Наразі EPAM розпочав спільну роботу з двома найбільшими вишами у регіоні – Івано-Франківським національним технічним університетом нафти й газу та Прикарпатським національним університетом ім. В.Стефаника. Проте готові до співпраці з усіма зацікавленими сторонами. Адже EPAM приділяє велику увагу соціальній відповідальності, де основний вектор – це освіта, та розуміє, що сьогоднішні студенти, це завтрашні кандидати, які можуть співпрацювати з компанією.

“В ЕРАМ вважають, що великий бізнес має вкладати кошти в соціальні програми і допомагати освітньому напрямку, тим самим показуючи приклад іншим компаніям. Це потрібно робити не лише тому що, сьогодні в української держави не завжди є такі можливості, а й тому що саме це приклад відповідального бізнесу світового масштабу” – каже Сергій Щербак. – “Ми прислуховуємося до запиту вищих навчальних закладів і намагаємося допомогти їм отримати той досвід, який ми можемо забезпечити”, – розповідає Сергій Щербак.

З ІФНТУНГ компанія вже співпрацюємо трохи довше, навіть уже встигли провести ознайомчу зустріч із студентами, де фахівці ЕРАМ розповідали про різні аспекти діяльності компанії. Досвід проведення першої зустрічі показав, що прикарпатські студенти дуже зацікавлені в ІТ, аудиторія з близько двох сотень людей була активною, ставили багато цікавих запитань. А у компанії зрозуміли – студенти хочуть розумітися у тих питаннях, про які розповідає EPAM. Також відмітили чітке бажання університетів – вони відкриті та готові до співробітництва.

“Звісно, ІТ-фахівці працюють у компаніях, але ж готувати їх десь треба. І хоч у вищій освіті існують певні виклики щодо актуальності та умов навчання, але ми хочемо їм допомогти: аналізуємо навчальні програми, готуємо рекомендації, впроваджуємо ініціативи для студентів і викладачів. Окрім того у нас є хороша практика, коли наші колеги читають лекції чи навіть цілі курси у вишах. Також багатьом університетам в Україні (ред. ЕРАМ співпрацює з 25 вищими навчальними закладами в Україні) ми допомагаємо і з необхідним обладнанням. Переконаний, що з франківськими ВНЗ ми також зможемо налагодити тісні партнерські стосунки за принципом win-win” – каже Сергій Щербак.

От, наприклад, 14 липня розпочалася спеціальна програма для профільних викладачів університетів Teacher internship (дослівно – стажування викладачів). Це безкоштовна програма для підвищення кваліфікації на базі компанії EPAM. До цієї програми вже приєдналося більше 10 франківських викладачів.

“Ми допомагаємо викладачам розширити теоретичні знання практичним проєктним досвідом і побачити роботу IT-компанії «зсередини». Для викладача це значить, що він знайомиться з усім технологічним процесом розробки. Це, в свою чергу, дає можливіть краще розуміти сьогоднішні реалії ІТ сфери та передавати студентам максимально прикладні та актуальні знання і навички для успішної кар’єри в майбутньому” – розповідає Сергій Щербак. – Ми показуємо тенденції; те, що актуальне; які проєкти та тематичні напрямки активно розвиваються; запрошуємо практичних фахівців, які діляться своїм досвідом та знаннями. Ми хочемо, щоб теми, яких навчають викладачі в університетах, поєднувалися із запитами від ІТ бізнесу. А як ви знаєте, зараз попит на ІТ спеціалістів як ніколи великий”.

Зазвичай Teacher internship програма триває до 4 місяців. Її намагаються проводити за межами навчального року, бо дуже важливими є повна залученість викладача та його бажання розібратися з певними аспектами. Це своєрідне ознайомче занурення в ІТ-компанію, яке добре впливає і на навчання у вишах: викладачі на основі реальних прикладів, розібраних з фахівцями компанії, можуть краще донести тему.

“Ми пропонуємо ВНЗ це рішення, і воно допомагає підвищити кваліфікацію викладачів і розширити їхні горизонти. Зацікавленість до цієї навчальної програми у викладачів по всій Україні є дійсно велика – це сотні викладачів з різних міст. Зараз до програми приєдналися і франківські викладачі – розповідає Сергій Щербак.

“Базові знання люди все ж мають отримувати у вищих навчальних закладах – продовжує Сергій. Тому ми таку увагу приділяємо співпраці з вишами.  Розумію, що зараз ринок пропонує величезну кількість різноманітних курсів, які за пів року обіцяють кожного слухача перетворити на прокачаного розробника. Але на практиці, ІТ компанії зазвичай дивляться на студентів не менше третього курсів. Бо ці студенти вже мають певну базову освіту, вони вже розуміють навіть сам процес навчання. А вчитися ІТ спеціалістам доводиться всю свою кар’єру, адже технології, які ми використовуємо, змінюються кожні 7-12 місяців”, – зауважив Сергій Щербак.

ЕРАМ постійно розширює свої пропозиції по навчанню, щоб якомога більше людей могли пройти й інші їхні навчальні програми. Зокрема, компанія пропонує безкоштовну підготовку для ІТ спеціалістів за різними сучасними технологіями і напрямками – EPAM University Programs. Загалом ЕРАМ пропонує більше 20 напрямків підготовки по цим навчальним програмам. Більшість випускників цих навчальних програм мають всі шанси побудувати успішну кар’єру в компанії світового рівня. Проте із нуля – без базових теоретичних знань в ІТ спеціалізації та знання англійської – навчання не запропонують. Адже передбачається, що студенти цих навчальних програм вже будуть мати певні фундаментальні  знання, закладенні у вищих навчальних закладах. Мова йде про розуміння математики, алгоритміки, інформатики, дискретної математики, основ роботи з даними та ін. Студентами EPAM University Programs стають не тільки молоді люди старших курсів, але й вже досвідчені фахівці з інших сфер, які вирішили спробувати свої сили в ІТ.