Нові околиці Франківська: як виглядає село Узин (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Вадим Войтик

31 Mar, 2020 13:05

Нові околиці Франківська: як виглядає село Узин (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Узин – одне із сіл, яке висловило добровільне бажання увійти до складу об’єднаної громади Івано-Франківська. Таке рішення ухвалили на сході села ще 20 жовтня 2019 року. В січні приєднання схвалили міські депутати, а в березні – облдержадміністрація

Узин – село, що має шанс стати крайнім північно-східним “кварталом” об’єднаної громади Івано-Франківська. Від центра села до “білої хати” – пів години дороги, 14 кілометрів.  До речі, до потенційної південно-східної околиці, села Камінного – аж годину їзди, 35 кілометрів.

Читайте також: Нові околиці Франківська: як виглядає село Камінне (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Головна біда – це дороги. Через село проходить траса з Угорників на Побережжя, фактично “дорога життя” для всіх новоприєднаних сіл в тих краях і єдина, яка перебуває в більш-менш пристойному стані. Видно вибірковий ремонт, який, ймовірно, нещодавно виконувало вже місто.

Ще шматок асфальту в Узині можна знайти в центрі, де є школа, фельдшерський пункт та, здається, єдиний на все село продовольчий магазин. Інші вулиці – ґрунтові.

Австрійська статистика 1900 року подає такі дані про с. Узінь: мешкальних домів – 166, мешканців – 973, з того -128 римо-католиків, 834 – греко-католиків і 11 євреїв. Вже польська статистика з 1931 року подає, що на цей час в селі було 259 домів і 1308 мешканців.

В наш час офіційно в Узині мешкає 927 осіб. Хати візуально різного достатку, але як в нас і заведено, часто вражають парканами чи принаймні воротами.

Край вулиці Франка, яка і є отим сільським “автобаном”,  з одного боку – стара і нова церкви (Перенесення мощей Св. Миколая). З другого – символічна могила борцям за волю України. Край пагорба з хрестом – бюсти Бандери і Франка. Ще є капличка та пам’ятний хрест.

Цікавою особливістю села є ліхтарі на сонячних батареях, які можна побачити як на околицях, так і в центрі. Також відмітимо, що в Узині немає покриття мережі Vodafone – на околицях і в центрі населеного пункту в телефоні не було жодної поділки.

На околицях села – залишки колгоспних споруд.

На згадку про колгосп залишилася вулиця Колгоспна, нею можна дістатися до ще одного “франківського” села – Добровляни. Але про нього galka.if.ua розкаже іншим разом.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 5
  • like
5
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry