Нові околиці Франківська: як виглядає село Добровляни (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Вадим Войтик

13 Кві, 2020 13:04

Нові околиці Франківська: як виглядає село Добровляни (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Добровляни ще одне село, яке висловило добровільне бажання увійти до складу об’єднаної громади Івано-Франківська. 27 грудня рішення про об’єднання ухвалила позачергова сесія міськради

“Це – шоста громада в нашій ОТГ”, – прокоментував рішення міський голова Руслан Марцінків, який раніше особисто їздив агітувати селян за приєднення до Івано-Франківська.

“З такою співпрацею та об’єднанням жителі села зможуть користуватись різними соціальними послугами у місті. Знайомство пройшло в теплій атмосфері. Далі, думаю, провадитимемо гарні сусідські стосунки, – підсумував Марцінків.

За любов жителів Добровлян з Марцінківим конкурував Вовчинецький голова Михайло Назар. Однак, без успіху.

На відміну від того ж Узина чи далекого Камінного (нагадаємо, останнє розташоване взагалі в іншому, Надвірнянському районі області), Добровляни – геть невеличкі. За статистикою тут мешкає 200 з хвостиком осіб.

Читайте також:Нові околиці Франківська: як виглядає село Камінне (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Нові околиці Франківська: як виглядає село Узин (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Втім, як і багато галицьких сіл, історію Добровляни обчислюють аж з XV століття.

З великих будівель – лише стара і нова церкви.  Стара, до речі пам’ятка архітектури, згоріла ще в 2007 році. Тодішня голова сільради Оксана Олійник так розповідала про ту подію.

“До Тисмениці 30 кілометрів. Поки машина приїхала, нам кожна хвилина, як година йшла. У нас 200 людей живе. Як двері відкрили, полум’я вибухнуло, язики на два метри вгору вдарили. Пожежники гасили водою, а вона зразу на пару переходила. Церква була кам”яна, цинковою бляхою накрита. Усередині все деревом оброблене. Іконостас різьблений із дерева, врата, повиті виноградною лозою, образи-картини великі по два боки висіли — все згоріло на попіл.”

Дороги, крім невеличкої ділянки в центрі села, і зараз в жахливому стані. До найближчої пожежної частини в Івано-Франківську, на вул. Хмельницького – 9 кілометрів. Однак подолати серпантин через Вовчинецькі гори зможе не кожен транспортний засіб. Дорога ж в об’їзд, через Угорники і Підлужжя має вже 16 кілометрів, а по часу – не сильно ближча від тієї ж Тисмениці.

Нову церкву будували ще від середини 1990-х.  Проте активне будівництво розпочалося лише після пожежі. За сприяння районної державної адміністрації, громади села, організацій та політичних партій та приватних осіб новий храм Покрови було освячено у жовтні 2008 року.

До речі, під час агітації Добровлян за приєднання, міськрада Івано-Франківська виділила на ремонт храму 100 тисяч з міського бюджету. Нового, чи старого – невідомо.

Крім церкви є ще кілька каплиць. А сільрада, як і сільмаг – у невеличких одноповерхових будинках. Власне солідних чвораків тут майже і немає.

Нова міська околиця може стати гарною рекреаційною зоною. Головне – було б чим доїхати. Та чи вистачить у Івано-Франківської ОТГ коштів на розвиток геть невеличкого села, загубленого у Вовчинецьких горах – ще те питання.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 5
  • like
5
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry