Нові околиці Франківська: як виглядає село Колодіївка (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Вадим Войтик

24 Apr, 2020 11:09

Нові околиці Франківська: як виглядає село Колодіївка (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Колодіївка – одне з тих сіл у новій Івано-Франківській об’єднаній територіальній громаді, яке безпосередньо межує з Івано-Франківськом. Точніше – з Вовчинцями. Наприкінці грудня село увійшло в ОТГ

За Колодіївку та ще кілька прилеглих сіл змагався Вовчинецький голова Михайло Назар. Минулого року цілком реальною здавалася перспектива створення Вовчинецької ОТГ. Втім, те, що вдалося Загвіздю і Угринову, не вдалося Вовчинцям. Ба більше, днями крапку в історії об’єднання поставив уряд, коли затвердив нову редакцію перспективного плану області.

Аби долучити цей населений пункт, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків рік словами та грошима переконував місцеву громаду: їздив на службу та збори, організовував концертивиділив 100 тисяч на ремонт (а фактично будівництво) сільської церкви.

А щоб Вовчинці не “зманили” Колодіївку до своєї родини, бюджет села поповнився мільйоном від Івано-Франківська в рамках доволі жорсткої угоди.  За нею у випадку “зради” село має за місяць повернути Івано-Франківську все до копійки.

Зрештою, громада сказала “так”.

“Вже звично познайомив людей з тими перспективами, які пропонує місто, – коментував збори в Колодіївці Руслан Марцінків. – Обговорювали питання медицини, освіти, вивозу сміття, обслуговування доріг, транспорту, податки на землю, поховання на кладовищі, бо побутує багато міфів навіть щодо останнього. Переконаний, люди повинні знати всі умови і наслідки перед тим, як приймати такі доленосні рішення”.

Колодіївка – невеличке мальовниче село у так званих Вовчинецьких горах. Наступного року святкуватиме символічну дату в 555 років свого заснування. За офіційними даними мешкає тут трішки більше за півтисячі жителів.

Читайте також:Нові околиці Франківська: як виглядає село Камінне (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Нові околиці Франківська: як виглядає село Узин (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Нові околиці Франківська: як виглядає село Добровляни (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Через село пролягає симпатична дорога з Вовчинців до Узина, знайома багатьом франківцям як шлях на пікнікові гори, з яких відкривається чудова панорама міста. На жаль, дорога в такому стані, що подолати її можуть лише позашляховики.

В самому селі – до десяти вулиць, магазин, церква, сільрада, аж два цвинтарі, ФАП та доволі велика школа.

Зберігся пам’ятник радянським воїнам.

Ще є кілька мальовничих ставків.

Відтепер, все це – частина столиці Прикарпаття. Міста, яке зусиллями його міського голови стало більшим за іспанську Валенсію (134,6 кв. км), американські Маямі (143,1 кв. км) і Вашингтон (177 кв.км), італійський Мілан (181,8 кв. км), шведський Стокгольм (188 кв. км) та нідерландський Амстердам (219, 3 кв. км). Наразі мова лише про територію, а не про бюджет.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 7
  • like
7
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry