Нові «швидкі» та навчання для дітей: франківська ЦМКЛ виграла грант на 300 тисяч євро

Автор: Зелінська Тетяна

17 Вер, 2024 10:48

Поділитись публікацією
Нові «швидкі» та навчання для дітей: франківська ЦМКЛ виграла грант на 300 тисяч євро

Івано-Франківська центральна міська лікарня виграла грант від Європейського Союзу та співпрацюватиме з польською лікарнею.

Читайте також: Франківська міська лікарня планує придбати “швидку”, обладнану рентгеном

Про це інформує «Галка» з пресконференції.

Головний лікар Івано-Франківської центральної міської лікарні Тарас Масляк розповів, що вони часто подаються на різні грантові проєкти. Наразі вдалося виграти пʼять, один з них — Покращення безпеки охорони здоров’я в Лошицькому районі та м. Івано-Франківськ» в рамках Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027. Центральна міська лікарня отримає 300 тисяч євро.

«Гроші з цього проєкту ми витратимо для придбання автомобілів, адже наш парк вже дуже застарілий. У першому півріччі 2025 року ми розпочнемо закупівлю машин, адже чекаємо ще надходження частини коштів», – каже Масляк.

Він пояснює, що частину своїх спецмашин лікарня віддала для потреб ЗСУ, і зараз в автопарку більшість старих машин, яким по 10-15 років, які передали партнери та благодійники.

«Одну нову «швидку» ми будемо використовувати для перевезення пацієнтів, а інша – діагностична з рентгеном. Вона працюватиме для всієї області, адже у нас немає таких спецавтомобілів в регіоні. І ми плануємо не тільки діагностувати пацієнтів завдяки цьому автомобілі, але й заробляти ним кошти для нашої лікарні, надаючи платні послуги».

Фахівці ЦМКЛ самі підбирали автомобіль, тому він буде укомплектований відповідно до вимог та потреб лікарів. Завдяки «швидкій» з рентгеном будуть діагностувати туберкульоз та онкологію легень на ранніх стадіях.

грант для ЦМКЛ

Також лікарі польської та франківської лікарні отримують доступ до навчальних програм. У рамках програми влаштують освітні пікніки для дітей. Діти зможуть оглянути автомобіль швидкої медичної допомоги, дізнатися базові знання про виклик «швидкої» та першої медичної допомоги.

Директор департаменту інвестиційної політики Ігор Попадюк розповів, що це приклади дії санкцій Європейського Союзу. Раніше програма залучала три країни та мала назву «Польща – Білорусь – Україна».

Ігор Попадюк

«Ми вперше працюємо з містом Лошиця, адже раніше вони працювали з Білоруссю. А зараз ця країна випала з Програми, і нам вдалося залучити 300 тисяч євро для нашої лікарні».

Попадюк додає, що вони подавалися на кілька напрямків з різними проєктами, але вдалося виграти саме з центральною міською лікарнею. У майбутньому департамент планує писати ще проєкти та залучати гроші для транспорту, доріг, аеропорту та інше.