Нові традиції та паломництво за кордон: священнослужителі Прикарпаття розповіли про сакральний туризм (ФОТО)
21 Бер, 2024 15:08
21 березня в Університеті Короля Данила відбувався форум “Сакральні Карпати”. Священнослужителі різних християнських єпархій розповіли про святі місця Франківщини, а ще чому молоді варто долучатися до паломництва.
Читайте також: До франківського храму привезуть мощі святого Юди Тадея
Про це пише “Галка” з події.
Одним із найпопулярніших сакральних місць Прикарпаття є Храм Різдва Богородиці у Криворівні. Саме ця церква найпершою в Україні перейшла на новоюліанський календар.
Отець Іван Рибарук, парох села Криворівня, переконаний, що успіх їхньої святині пов’язаний з гармонією між повагою до історичної спадщини та інноваціями:
“Секрет у тому, що нам вдалося не просто зберегти те, що передали нам наші предки, але й підсилити це. Наприклад, ми ввели нові традиції: спільна молитва в колі колядників на Йордана, спільне співання гімну України. Багато людей на Різдво приїздять в Криворівню, бо наша коляда автентична — це гуцульська коляда. Наші хлопці виступали по всій Україні й нас запрошують багато куди: в Америку та Європу. Ми несемо те, чим ми живемо – це найголовніше”, — каже отець Іван Рибарук.
Намісник Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ігумен Іоасаф Стасюк розповів про давні корені святині, яку збудували ще на початку XVII століття. Біля собору та на сусідніх територіях є сакральні пам’ятки, як от благодатний трьохсотлітній хрест при вході до скиту і Блаженний камінь. А неподалік знаходиться двадцятиметровий водоспад:
“Багато людей їдуть у монастир і по дорозі заїжджають до водоспаду, або навпаки – їдуть до водоспаду, а по дорозі заїжджають до монастиря. Тут ви зможете відпочити не тільки духовно, але й тілесно. Коли приїжджають до нас у гості з великих міст чи за кордону, то кажуть що тут панує блаженна тиша. Пам’ятаю, як був Павло Клімкін у нас, він тоді ще був міністром закордонних справ, то каже: “Отець, я вже не хочу їхати назад, бо в Києві знову шум, гум, гаркіт””, — говорить ігумен Іоасаф Стасюк.
Священник УГКЦ, настоятель парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях Отець Йосафат Бойко заохочує вірян, а особливо молодь, спробувати себе у паломництві. Їхня парафія організувала чимало спільних подорожей по Україні та всьому світу — відвідали Європу і навіть Мексику:
“Паломництво допомагає людині заглиблюватися й розвиватися. Чи це православне, чи католицьке, чи римо-католицьке сакральне місце. Варто їздити. Звичайно, є паломництва ближчі та дальші, все залежить від можливостей, але дуже важливо мріяти. Я заохочую молодих людей не чекати на старість і казати: “Як піду на пенсію, то буду їздити”, адже молода людина може багато сприйняти, багато запам’ятати та надихнутися”, — каже Отець Йосафат Бойко.
Під час форму гості мали змогу ознайомитися з роботами видатних художників-іконописців та побачити картини, написані на гонті студентами УКД спеціальності “Дизайн” у рамках проєкту “Намолене небо”