Нові ціни на воду будуть однакові для населення і для інших споживачів

Автор: Людмила Баран

05 Чер, 2014 16:34

Поділитись публікацією
Нові ціни на воду будуть однакові для населення і для інших споживачів

КП “Івано-Франківськводоекотехпром” вводить підвищений тариф, єдиний для всіх користувачів,  і починає заходи з економії витрат води.

Читайте також: Франківські чиновники обмінюються досвідом у Хмельницькому (ФОТОФАКТ)

З 1 липня тарифи на централізоване водопостачання зростуть на 80, 2%. Відповідно, загальна вартість 1 кубометра води та стоків становитиме 8, 28 грн. З них водопостачання – 3, 88 грн, водовідведення  – 4, 40 грн.

Відповідне рішення прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг,  23 травня.

До того тарифи на послуги водоканалів не піднімалися з 2007-ого року. Надалі було тільки коригування відповідно до росту цін на електроенергію, приблизно на 8 копійок. Нові тарифи обчислені відповідно до окупності послуг, в них враховано зростання цін на пальне, матеріали, заробітну плату.

На послуги з водовідведення тариф більший, оскільки в них врахована інвестиційна складова. Підприємство повертає кредит, який взяло у доларах у Світового банку на реконструкцію очисних споруд.  Теперішня ціна на каналізаційні послуги – 1, 79 грн, а буде 4, 40 грн.

Новий тариф діє не лише для населення, але й для бюджетних установ і промислових підприємств.

«Я думаю, що це правильно. Все одно, коли для виробників тарифи були більші, то громадяни сплачували цю різницю, купуючи дорожче їхню продукцію. В інших країнах промисловці давно платять менше, ніж населення, оскільки купують воду “оптом”», –  говорить Микола Саєвич — генеральний директор комунального підприємства “ Івано-Франківськводоекотехпром”.

Також, за його словами, у розрахунку тарифів також передбачена норма з втрат води – 29, 98%. Щоб контролювати втрати ресурсу, на всіх вводах води у будинки до кінця року планують встановити лічильники.

Микола Саєвич також зазначив, що результат від підняття цін на воду стануть помітними лише в серпні, коли мешканці будуть оплачувати за липень. Зараз вони ще можуть оплатити все наперед за старою ціною.

 

 

Теги: