Новий проект засновника ВКонтакті Павла Дурова б’є рекорди

Автор: Вадим Войтик

12 Jun, 2014 10:17

Поділитись публікацією
Новий проект засновника ВКонтакті Павла Дурова б’є рекорди

Мобільний месенджер Telegram Павла Дурова визнаний журі європейського технологічного конкурсу The Europas самим швидкозростаючим стартапом року. Про це йдеться на офіційній сторінці конкурсу.

Журі обрало Telegram у зв’язку з тим, що стартапу вдалося набрати більше 35 млн користувачів за кілька місяців. Багато в чому цьому посприяв глобальний збій WhatsApp: менше ніж за добу Telegram в цей день скачало більше 4 млн нових користувачів, зазначає Газета.u”. В даний момент месенджер користується популярністю у населення Латинської Америки, Індії та країн Перської затоки.

Дуров оголосив про створення Telegram влітку минулого року. Тоді він повідомив, що підтримує цей проект через зареєстровану в США компанію Digital Fortress. Тоді ж Дуров повідомив, що Digital Fortress – це “плацдарм для завоювання глобального ринку”, причому не пов’язаний з “В контакті”. Тому Telegram націлений не на російський ринок і має тільки англомовну версію.

До жовтня 2013 року Telegram набрав близько 100 000 активних користувачів, а наприкінці лютого аудиторія сервісу почала різко зростати – після того як Facebook придбав месенджер WhatsApp. Наприкінці січня аудиторія Telegram становила 35 млн користувачів на місяць. З тих пір Дуров нові дані про аудиторію Telegram не називав.

Премія The Europas була заснована в 2009 році редактором європейського підрозділу веб-порталу TechCrunch Майклом Бутчера.