30 червня у міській раді відбулася прес-конференція розробників нової редакції Статуту територіальної громади міста Івано-Франківська. Експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик розказав про три ключові зміни.
«Статут часто називають новою «конституцією» міста. Він встановлює правила взаємодії активних жителів міста в органах місцевого самаврядування, які ми обираємо. Також, статут дає конкретні правила як жителі міста можуть взаємодіяти, контролювати та ініціювати проекти рішень в період між виборами”, – сказав Случик.
За його словами, перша ключова зміна – це чіткий виписаний порядок проведення громадських слухань і механізм їх ініціювання. Якщо питання стосується якоїсь вулиці, району, то його можуть ініціювати 9 жителів міста, якщо стосується цілого місто – це 75 людей.
“Якщо порівнювати з іншими містами України, то це один з найкращих показників, адже у нас найнижча кількість громадян, що можуть ініціювати громадські слухання”.
Друга важлива зміна, як зауважив Случик, – це місцеві ініціативи. Тобто, коли жителі міста бачать якусь проблему, збираються, готують відповідний проект рішення, збирають 200 підписів і тоді Рада розглядає відповідний проект. Люди самі беруть на себе відповідальність і вирішують проблему.
“Третя важлива річ – у статуті виписано чіткий порядок того як, де і коли депутати повинні звітувати”, – сказав експерт.
Також на цій прес-конференції секретар міської ради Микола Вітенко сказав, нова редакція суттєво децентралізовує повноваження міської влади на місцях
Записала Марія БОРИС