Новий штам коронавірусу “Еріс”: на Прикарпатті підозр на хворобу поки не було

Автор: Жанна Головенко

23 Жов, 2023 16:58

Поділитись публікацією
Новий штам коронавірусу “Еріс”: на Прикарпатті підозр на хворобу поки не було

В Україні поширюється новий штам коронавірусної хвороби “Еріс”. На Франківщині його поки не зафіксували, але загроза велика. 

Про це Галці розповів головний державний санлікар Івано-Франківської області Руслан Савчук. 

Попри те, що на Прикарпатті ще не зареєстрували жодного пацієнта зі штамом COVID-19 “Еріс”, головний державний санлікар області підозрює, що вірус тут вже циркулює. Варіант штаму “Еріс” зафіксували у сусідніх – Тернопільській, Чернівецькій і Закарпатській областях. 

“Ми маємо сигнальні показники. Тому ми вибірково відбираємо зразки від людей з симптомами COVID-19 і доставляємо на перевірку у Київ. Цей штам можна підтвердити тільки лабораторно, бо якихось специфічних симптомів він немає. Зараз непросто відрізнити чи це COVID-19, чи грип, тому що ми увійшли в епідемічний сезон. Це все треба підтверджувати тільки лабораторно”, – зазначив Савчук.

Нещодавно у МОЗ України повідомили, що в шести областях України виявили десять випадків нового штаму COVID–19 “Еріс”. Окрім вже зазначених Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей, захворіли також жителі Дніпропетровщини, Сумщини та Хмельниччини. 

Головний державний санлікар Івано-Франківської області Руслан Савчук наголосив, що основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Тобто двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації: 

“У закладах охорони здоров’я області зараз є 2 540 доз вакцини Pfizer. Вакцина сертифікована, якісна, тому всім, кому небайдуже власне здоров’я, я рекомендую вакцинуватися. Щеплення проводиться у 121 пункті”, — додає Савчук. 

Довідково: Симптоми «Ерісу» такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність «Ерісу» — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький. 

Читайте також: Вибори ректора медуніверситету: що кажуть кандидати у день голосування (ФОТО)