“Нині Україна долає екватор небезпечного експерименту”, – Петро Порошенко на Форумі у Франківську (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

26 Jun, 2021 17:30

Поділитись публікацією
“Нині Україна долає екватор небезпечного експерименту”, – Петро Порошенко на Форумі у Франківську (ФОТО)

26 червня у Франківську пройшов Форум депутатів місцевих рад Прикарпаття, за участі лідера “Європейської Солідарності” Петра Порошенка.

Читайте також: Членство України в НАТО і вигнання росії з ООН: Порошенко закликав світ жорстко провчити путіна за загарбання українських територій

П’ятий президент України Петро Порошенко каже – він сьогодні тут, аби продемонструвати, що «ЄС» сповнена рішучості продовжувати боротьбу, вести країну в ЄС та НАТО, як було за часів його президентства:

«Ті п’ять років були часом, коли Україною пишався весь світ. Зараз Україна долає екватор небезпечного експерименту: українці розплачуються за некомпетентність, дилетантство та хаос теперішньої влади. Зараз відбувається знищення усіх здобутків, які були завойовані потом і кров’ю».

Петро Порошенко наголошує, що наразі Україна має низку надзвичайно серйозних викликів, пише «Галка».

“Свої провали влада прикриває пандемією. Один з викликів – війна. Президенту Зеленському не вдалося зійтися з Путіним десь по середині (не знаю, де він бачив ту середину). Натомість нам запропонували дворічну політику “уміратварєнія агрєсора”. Владі вдалося зруйнувати міжнародну коаліцію на підтримку України. Зеленський вже майже відверто говорить, що хоче провести референдум, аби позбутися Донбасу та Криму. Партія “Європейська Солідарність” наголошує – навіть не дамо винести це питання. Не за те українці віддають свої життя і до сьогодні.

Інша загроза – це бідність. Влада занурила нас у кризу. Рівень життя всіх українців рішуче впав. Ми як опозиція не можемо просто спостерігати за цим.

Корупція набула масштабів, і ми фактично повернулися в часи Януковича. Я переконаний, що такого сорому Україна не заслужила. Ми впевнені в тому, що не маємо з цим миритися”.

Також Порошенко згадав про фальсифікацї на довиборах у 87-му окрузі, наступи на свободу журналістів та активістів і потребу захистити Конституцію України від злочинних змін.

За словами заступника міського голови, члена партії “Європейська Солідарність” Петра Шкутяка, “ЄС” виникла як нова партія в опозиції до центральної влади.

“Ми йшли на вибори з гаслом “Армія, мова, віра”, з чим ішли інші партії – зараз важко пригадати. Але поняття “армія”, “мова”, “віра” є актуальними зараз і будуть такими завжди. Нині вже багато людей переконалися, що ці три поняття – це основа України. Продовжується війна, і єдине, що стримує військову агресію ворога – це наша армія. Завжди треба пам’ятати, що ніхто нас не захистить, окрім нас самих. Наразі, на жаль, політика президента Зеленського призводить до того, що про Україну говорять без України, а деякі міжнародні партнери уже воліють і взагалі не говорити про Україну. Якщо ми самі будемо боротися, показувати свою чітку позицію, то і наші партнери будуть активно нам допомогати”, – наголошує Петро Шкутяк.

Щодо мови, – каже Петро Шкутяк – то часто помітні спроби нівелювати закон про мову:

“Ведеться боротьба за непріоритетність української мови в Україні. А це призводить до того, що велика частина населення живе в зовсім іншому інформаційному просторі – російськомовному. Люди слухають пропаганду ворога та формують думку про нашу державу під впливом Росії. Кожна цивілізована сильна держава шанує і відстоює свою мову. Нині члени “ЄС” борються за українську мову. Також ми бачимо напади на нашу віру. Але українська церква розвивається, люди переходять в нашу церкву, і це запорука соборної української держави. Важливим питання є питання Криму: Крим – це Україна!”.

Шкутяк додає – партія “Європейська Солідарність”, перебуваючи в опозиції, не здалася, й демострує ріст:

“Ми присутні по всій території України, бо ми об’єдналися заради основних цінностей. І ці фактори не дають нас роз’єднати. Бережімо себе та стіймо один за одного!”.

Голова Івано-Франківської обласної територіальної організації партії “Єропейська Солідарність”, народний депутат України Володимир В’ятрович зазначив, що мета Форуму – обмінятися успіхами та досвідом роботи:

“2020-ий рік став складним для світу і України зокрема. На жаль, біля керма держави стояли люди, далекі від професіоналізму. Вони не знали, що робити з пандемією, а Франківщина стала одним із епіцентрів коронавірусу в Україні. У такий складний час держава увійшла у процес виборів, і на виборах проти “Європейської Солідарності” діяли різні проолігархічі партії та медіа. Проте, за результатами місцевих виборів представники нашої партії потрапили у парламент та місцеві ради. Зокрема, ми маємо своїх представників у понад пів сотні місцевих радах Прикарпаття. І ми не забуваємо про своїх виборців. Нині досвідчені депутати та політики діляться досвідом з молодими. Обговорюємо та дискутуємо з приводу питань децентралізації, реформ та ін. “ЄС” – одна команда, яка працює, як одне ціле. Але ми не збираємося бути вічними опозиціонерами, бо розуміємо, що треба змінювати теперішню владу!”.