Об’єднані територіальні громади самі формуватимуть систему розміщення шкіл, – експерт

Автор: Людмила Баран

08 Жов, 2015 12:00

Поділитись публікацією
Об’єднані територіальні громади самі формуватимуть систему розміщення шкіл, – експерт

Анатолій Ткачук, директор з науки та розвитку Інституту громадянського суспільства, розповів про те, які зміни у рамках адмінреформи чекають на сферу освіти.

Читайте також: На ентузіазмі та за власний кошт: як прикарпатські археологи історію вивчають (ФОТО, ВІДЕО)

Про це він розказав у рамках зустрічі на тему «Функціональна децентралізація в Україні» 8 жовтня в Івано-Франківську. Експерти “Інституту громадянського суспільства” відповіли на питання сільських голів, громадських активістів  щодо об’єднання територіальних громад.

“Сьогодні середня освіта – це компетенція районного рівня, й органи місцевого самоврядування базового рівня,  сільські і міські ради, не мають впливу на формування мережі, забезпечення хорошого рівня освіти”, – сказав Ткачук.

За його словами, після реформи базові органи самоврядування зможуть самостійно управляти формуванням мережі освітніх закладів.

Ткачук зауважив, що сьогодні державна субвенція на одного учня – приблизно 9 тисяч гривень. У комплектних школах витрати реальні складають 6-7 тисяч, у малокомплектних – до 35 тисяч на учня. При значно вищих витратах рівень освіти значно менший.

“Громада, якщо вона створилася достатньо великою,  може створити свою систему розміщення шкіл. Буде більше шкіл початкових і менше середніх, витрати на одного учня зменшаться, учням не потрібно буде далеко їхати, тому що малі діти будуть близько. А у великих школах  зекономлені гроші з державної субвенції можна буде залишити, вони не повертатимуться у бюджет”, – розповів Анатолій Ткачук.

Теги: