Обама уже давно прийняв для себе рішення надати Україні летальну зброю. Проте повинен довести дипломатичну гру до завершення – політик

Автор: Турій Роман

11 Лют, 2015 18:24

Обама уже давно прийняв для себе рішення надати Україні летальну зброю. Проте повинен довести дипломатичну гру до завершення – політик

Президент США Барак Обама уже давно прийняв для себе рішення надати Україні летальну зрою, проте мусить довести дипломатичну гру до логічного завершення, і використати всі дипломатичні механізми врегулювання кризи на території України.

Читайте також: У Коломиї обрали "Княгиню Покуття 2019"(ВІДЕО)

Про це в коментарях «Галці» сказав депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк.

За його словами, Обама, як Президент найавторитетнішої і найпотужнішої держави у світі, яка володіє ядерною зброєю, має вести зважену політику, аби не спонукати інші країни до розв’язання ядерної війни.

«Обама веде свою політично-дипломатичну гру із Путіним. Так само, як російський Президент шантажував під час всіх переговорів світову спільноту газовим питанням, так само Обама використовує фактор надання чи ненадання летальної зброї Україні. Тобто воно є питанням торгу», – каже Романюк.

Політик відзначає, що Росія уже давно провокувала США на надання Україні летальної зброї передчасно. Таким чином всі дипломатичні урегулювання кризи були би зірвані, не було би жодних зустрічей, в тому числі і в «нормандському форматі». Росії було важливо, щоби були зірвані всі мінські домовленності. Проте Америка на провокацію не піддалася, вона діє зважено і послідовно.

Окрім того, додає Романюк, Обама мав дослухатися до думки європейських лідерів. Вони просили зачекати до зустрічі в Мінську, щоби використати останні дипломатичні важелі впливу на офіційний Кремль. Якщо спільної мови знайдено не буде, то США матиме повне моральне право надати Україні летальну зброю. Зрештою, напередодні зустрічі у «нормандському форматі» в Штатах був зареєстрований законопроект із приводу надання такої зброї Україні.

«Не варто забувати так само ще один нюанс. Барак Обама у 2009 році отримав Нобелівську премію миру. Першим іти на силове протистояння він не буде», – каже Юрій Романюк.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry