Обласна рада наразі не підтримала ідею Марцінківа про “міські ліси”

Автор: Вадим Войтик

17 Лют, 2024 16:00

Поділитись публікацією
Обласна рада наразі не підтримала ідею Марцінківа про “міські ліси”

Івано-Франківська обласна рада не підтримала пропозиції щодо передачі проінвентаризованих лісів окремим громадам. Депутати вирішили до цього питання повернутися після ухвалення відповідного порядку.  

Питання розглядалося на сесії 16 лютого 2024 року. 

“Ми рік над цим питанням працювали. Дуже важко це дається і з великим спротивом. І це питання комплексне. Якщо ми на звернення якоїсь громади передаємо частину лісів, то треба не нашкодити лісгоспу, який є на плаву, – заявив голова обласної ради Олександр Сич.

Тому потенційно передаючи ліси, треба хай всі громади згоджуються, або не передаємо. Чи має громада спеціалізоване підприємство для обслуговування лісів? Це вимога закону. 

Тому не просто так, що громада дала пропозицію і на наступну сесію будемо передавати. Тому треба напрацювати порядок передачі, а далі в кожному випадку сесія хоче голосує, хоче не голосує”, – переконаний пан Сич.

Сесія вирішила наразі затвердити документи з інвентаризації земельних ділянок лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні “Івано-Франківськоблагроліс”. За словами голови облради, керівник цього підприємства Олег Олійник категорично проти передачі лісів громадам. 

Як повідомляли медіа міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вважає, що міська територіальна громада може мати власний лісовий фонд.

«Я говорю про міські ліси. Наприклад, у нас є облагроліс в області, тобто обласні ліси комунальної власності – вони є у власності області… То треба вивчати. І заліснені території якісь», – казав Марцінків у вересні 2021 року.

Насамперед його цікавив ліс в урочищі Дем’янів Лаз в Івано-Франківську, який, зі слів міського голови, за документами є безгосподарним. 

Як писала “Галка”, днями комунальному підприємству Івано-Франківської міської ради “Франківськ Агро” крім поточної діяльності доручили займатися лісівництвом та іншою діяльністю у лісовому господарстві.

Читайте також: Замість прибрати – закопати: міська влада не реагує на неприбране сміття біля міського озера (ФОТО)