Обласна рада підтримала вихід села Устеріки з Білоберізької ОТГ

Автор: Людмила Баран

09 Гру, 2016 15:55

Поділитись публікацією
Обласна рада підтримала вихід села Устеріки з Білоберізької ОТГ

На пленарному засіданні обласної ради 9 грудня прийняли рішення щодо села Устеріки.

Як відомо, громада села Устеріки виступає за вихід із Білоберізької об’єднаної територіальної громади. Проте наразі законодавством не врегульовано процедуру виходу громад із ОТГ. Мешканці села прийшли на сесію з плакатами.

 «Рішення про обєднання сфальсифіковано, 90% мешканців проти», – заявив з трибуни представник села Устеріки.

Василь Мельничук, голова комісії з питань регіональної політики розповів, що коли були вибори в Білоберізькій ОТГ, Устеріки не брали в них участь, висловлюючи свою позицію щодо об’єднання. «Соціальна напруга у селі зростала, ми мали ряд звернень», – сказав Мельничук.

Депутати вважають, що добровільність у процесі об’єднання громад має бути дотриманою.

У рішенні йдеться, що обласна рада підтримує територіальну громаду села Устеріки Верховинського району у праві на добровільне визначення свого перебування у складі будь-якої об’єднаної територіальної громади або у статусі окремої громади.

Депутати запропонують Верховній Раді України прийняти постанову про припинення повноважень депутатів Устеріківської сільської ради, Устеріківського сільського голови та призначення позачергових виборів до Устеріківської сільської ради та Устеріківського сільського голови Верховинського району.

А також звернуться до Кабінету Міністрів України з проханням надати офіційні роз’яснення стосовно процедури виходу села Устеріки зі складу Білоберізької об’єднаної територіальної громади Верховинського району та вжити заходів щодо врегулювання ситуації з визначення статусу села Устеріки.

Обласній адміністрації доручать зробити проект змін до перспективного плану утворення ОТГ  і виключити з нього село Устеріки. Також проголосували за пункт у рішенні про рекомендацію надання Устерікам фінансування з районного бюджету.  Голові Білоберізької ОТГ рекомендували не здійснювати дій щодо ліквідації Устеріцької сільської ради.

Голова фракції “Воля” Ольга Балабала заявила, що в області є другий прецедент порушення добровільності – село Брустури, мешканці якого не знали, що їх збираютьсяприєднати до Космацької ОТГ. Вона запропонувала визнати роботу обласного Офісу реформ незадовільною та заявила, що його працівниця Марія Баран, зі слів селян, називала їх “бидлом”.

Згодом Руслан Панасюк, керівник Офісу реформ, назвав зауваження щодо Марії Баран ганьбою та наклепом.